24 kwietnia 2024, 04:05

KOLARSTWO MTB: Kolarze z Bralina na międzynarodowej imprezie

W ubiegłą sobotę zawodnicy UKS Sport Bralin wzięli udział w międzynarodowej imprezie kolarskiej.

Dwójka zawodników z Bralina wzięła udział w 4 edycji Bikemaratonu w Świeradowie Zdroju. Na dystansie Mini, Karol Przewdzięk zwyciężył w klasyfikacji OPEN oraz w kategorii M1, a Michał Głowik zwyciężył w kategorii M0. Druga grupa zawodników wybrała się do Wałbrzycha na kolejną edycję Pucharu Polski. Trener Darek Drelak dał swoim zawodnikom świetny przykład, zajmując 3 miejsce w kategorii Masters II. Dwie zawodniczki UKS , Weronika Przewdzięk i Julita Mendel, postanowiły spróbować swoich sił na szosie startując w EOOM w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach. Weronika zajęła 33 miejsce a Julita 57.
Drugi dzień kolarskiego weekendu to Górale na Start Wałbrzych UCI C2 w ramach którego rozgrywany był Puchar Polski MTB XCO 2018. W kategorii junior młodszy świetny wynik notuje Michał Głowik, przyjeżdżając na metę na 11 pozycji. Karol Bednarek był 24 a Kacper Łukianowski 35. W wyścigu juniorek młodszych znakomicie spisała się Milena Drelak, która jako druga Polka zajęła miejsce tuż za podium. Natomiast nie miał szczęścia nasz junior Karol Przewdzięk, który na drugim okrążeniu przebił oponę i nie mógł dalej kontynuować jazdy. W szosowym wyścigu w Koziegłowach Weronika Przewdzięk melduje się w okolicach 30 miejsca a Julita Mendel 50. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
Już za dwa tygodnie, bralińscy kolarze wystartują w czwartym Pucharze Polski Mtb XCO w Pcimiu.