20 kwietnia 2024, 07:08

KOLARSTWO MTB: Kolejny udany weekend Bralińskich kolarzy

W miniony weekend zawodnicy UKS Sport Bralin wzięli udział w wyścigu o Puchar Przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS

Podczas tej imprezy po raz pierwszy z kolarstwem szosowym zetknęła się dwójka zawodników UKS Sport Bralin, Weronika i Jakub Przewdzięk. Na pierwszym etapie w Kobylej Górze, po bardzo dobrej jeździe, ale i defekcie w strefie bezpieczeństwa Weronika skończy na dalekim miejscu, lecz bez strat do klasyfikacji końcowej; Kuba natomiast ukończył wyścig na dobrym 12 miejscu. Na drugim etapie w Ludwikowicach Weronika uplasowała się na 9 pozycji, a Kuba na 12. Niestety na ostatnim etapie w Droszewie z przyczyn technicznych Kuba Przewdzięk nie wystartował, a Weronika zajęła 10 miejsce, kończąc tym samym całą etapówkę także na 10 pozycji.
Ponadto w sobotę znaczna cześć Bralińskiej drużyny wystartowała w kolejnej edycji Bikemaratonu w Szklarskiej Porębie. Na dystansie MINI w swojej kategorii Milena Drelak zajęła 1 miejsce, Maja Drelak była 2, Tomek Bryłka 8, Mateusz Józefiak 9. Na dystansie MEGA Karol Przewdzięk był 2, trener Darek Drelak 4, a Kacper Kuropka 6.
Tymczasem już w ten weekend w Warszawie Kolarze z Bralina powalczą2 na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim.
- Nastawienie jest bardzo dobre, liczymy na medal zarówno w kategorii junior jak i juniorka młodsza - mówił będący dobrej myśli trener Darek Drelak, który tym razem w Mistrzostwach Polski nie wystartuje.
- Są dla mnie mistrzostwa w kategorii MASTERS, ale ja chcę tutaj przypilnować młodzież i skoncentrować się tylko na nich, bo wiadomo wszystko przed nimi, a ja już na olimpiadę nie pojadę - stwierdził trener UKS Sport Bralin.