19 kwietnia 2024, 20:16

KOLARSTWO MTB: Świetny początek Pucharu Polski

W miniony weekend w Białymstoku, odbyła się I edycja Pucharu Polski w kolarstwie górskim MTB XCO. W których wystartowali zawodnicy UKS Sport Bralin.

To w trakcie tej imprezy, zawodnicy z całej Polski mogli sprawdzić, czy okres przygotowawczy został prawidłowo przepracowany. Kolorytu imprezie z pewnością dodali kolarze z Białorusi, Litwy, Łotwy i Rosji. Nie mogło też zabraknąć na tej rangi zawodach, kolarzy UKS Sport Bralin.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi reprezentanci. W wyścigu młodzików, Beniamin Dąbrowski i debiutant w Pucharze Polski, w wyścigu żaków, Rafał Noculak. Obaj nie mieli szczęścia w losowaniu i na linii startu zostali wyczytywani jako ostatni. Jednak obaj dzielnie przedzierali się do przodu i w miarę upływu dystansu zdobywali kolejne pozycje. Beniamin w stawce 58 zawodników ukończył wyścig na 7 miejscu, a debiutujący Rafał, w stawce 30 zawodników zajął 6 miejsce.
Następnie w wyścigu juniorek wystartowała Milena Drelak. Tuż po starcie Mila wyszła na trzecią pozycję. Już na pierwszym okrążeniu piękną akcją na "rockgardenie" (sekcji zbudowanej z kamieni) wyszła na drugie miejsce i systematycznie powiększała przewagę nad trzecią zawodniczką. Milena wyścig juniorek ukończyła na pewnym drugim miejscu. Sukces jest tym większy, iż w tej kategorii wiekowej startowała po raz pierwszy.
- Nie spodziewałam się, aż tak dobrego wyniku. Wiedziałam, że to jest mój pierwszy start w tej kategorii, ale nie denerwowałam się ani trochę. Sama trasa była trudna fizycznie. Sporo podjazdów i bardzo dużo piachu, więc było ciężko, ale czułam się dobrze - powiedziała nam Milena Drelak.
W trakcie zawodów w Białymstoku, swój debiut w kategorii juniorów zaliczył także Michał Głowik, który przez połowę dystansu jechał w dobrym tempie w środku stawki, ale jak to w sportach wytrzymałościowych bywa, reprezentantowi UKS-u "odcięło prąd". Michał jednak walczył do końca, a swój debiut juniorski zakończył na 33 miejscu w stawce 42 zawodników. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski, UKS Sport Bralin został sklasyfikowany na 15 miejscu spośród  45 drużyn.