20 kwietnia 2024, 05:46

KOLARSTWO MTB: Świetny start sezonu

Chłód, deszcz i wiatr towarzyszył czterem zawodnikom UKS SPORT BRALIN, którzy w minioną sobotę, postanowili otworzyć sezon 2019.

Kolarze z Bralin wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w kolarstwie MTB. W dość licznie obsadzonych zawodach zawodnicy UKS Sport Bralin, spisali się znakomicie. Rafał Noculak wygrał wyścig żaków zostawiając w pokonanym polu aż 24 zawodników. Michał Głowik, także nie dał szans swoim rywalom, wygrywając wyścig juniorów.
- Wyścig był bardzo fajny i szybki. Pod koniec wyścigu byłem już trochę zmęczony, ale dałem rade dojechać do końca. Przed wyścigiem czułem, że jestem dobrze przygotowany, jednak musze trochę popracować nad wydolnością. Jest coraz lepiej i czuje, że największa forma będzie w najlepszym momencie czyli na Mistrzostwach Polski - powiedział nam Michał Głowik.
Kolejne podium dla UKS-u, to zasługa Liwii Klaczyńskiej, która w wyścigu żaczek zajęła 3 miejsce. Natomiast najmłodszy reprezentant z Bralina - Mikołaj Klaczyński, w wyścigu dzieci zajął 11 miejsce, spośród 19 zawodników.