17 kwietnia 2024, 07:24

Teraz

Sport

A A A

KOLARSTWO: Wyścig Szlakiem Bursztynowym

125 zawodników zjawiło się na starcie IV etapu Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego ''Hellena Tour'' 2017. Peleton wystartował w niedzielę o 11.00 z wieruszowskiego Rynku.

Zanim kolarze z 18 ekip przystąpili do ostatecznej rywalizacji zostali przywitani przez władze miasta oraz organizatora wyścigu. Każdy podpisał się na pamiątkowej tablicy, która została przekazana do Urzędu Miejskiego. W tym roku sprzyjała piękna pogoda. - Utrzymuje się wbrew prognozom - cieszył się Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Na Rynku w Wieruszowie jest liczna publiczność i o to właśnie chodziło, bo nie chcemy startować z miast, w których jest pusty rynek. W naszym wyścigu wystartowało 125 zawodników z 18 ekip, 3 ekipy zagraniczne: 2 niemieckie oraz 1 ukraińska oraz jedna grupa zawodowa polsko-ukraińska. Mamy najsilniejszą obsadę kolarzy jeżdżących w kraju.

Kolarze na terenie gminy Wieruszów zaliczyli premię lotną i udali się w stronę Lututowa, gdzie również czekał na wszystkich bonus z okazji 110-lecia Rejonowego Banku Spółdzielczego.

Autor: wieruszow@radiosud.pl