11 sierpnia 2022, 10:47

Teraz

20°

Sport

A A A

BADMINTON: Krajowa czołówka rywalizować będzie w Baranowie

W dniach od 23 do 26 czerwca hala sportowa w Baranowie po raz pierwszy będzie areną Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Imprezie towarzyszyć będzie, rozgrywany w Kępnie, Youth Wersal Cup, turniej z udziałem juniorów młodszych, młodzików, żaków i żaków młodszych. Organizatorem rozgrywek będzie Uczniowski Klub Sportowy „Tornado”. Nie bez znaczenia są w tym przypadku osiągnięcia, jakimi w ostatnich latach może pochwalić się klub z Donaborowa, kierowany przez prezes Renatę Małolepszą i wydatnie wspierany przez dyrektora miejscowej Szkoły Podstawowej Alojzego Piaseckiego.
- Jesteśmy widoczni w całej Polsce, z małej miejscowości udało nam się osiągnąć znaczne wyniki w województwie wielkopolskim - podkreśla wiceprezes Mirosław Marek. - Dziewczyny z Baranowa na Mistrzostwach Polski szkół zdobyły prestiżowe, czwarte miejsce. To daje pole do naprawdę fajnych perspektyw i dużych wyników sportowych. Między innymi dlatego, za naszą pracę docenił nas Polski Związek Badmintona. Wystartowaliśmy w konkursie i otrzymaliśmy prawo organizacji imprezy rangi mistrzowskiej.
Dzięki wsparciu ze strony władz samorządowych oraz licznych sponsorów, do Baranowa i Kępna przyjadą reprezentanci około pięćdziesięciu klubów i szkół mistrzostwa sportowego z całego kraju.
- Z Białegostoku, z Warszawy, z Wielunia, z Jeleniej Góry, z Głubczyc i innych miejsc, gdzie badminton jest na najwyższym poziomie ekstraklasy – podkreśla M. Marek.
To oczywiście najlepsi w Polsce badmintoniści do 13 roku życia. Co bardzo istotne, w tym elitarnym gronie znajdą się także gracze występujący w barwach UKS „Tornado”. W turnieju głównym kibicować będzie można Marcelowi Kmiecińskiemu, Aleksandrze Nycz, Julii Małolepszej, Wiktorii Goj i Hani Wylędze.
- To jest bardzo duży sukces - uważa wiceprezes UKS „Tornado”. - Jesteśmy już obecni w pierwszej trzydziestce na listach klasyfikacyjnych w Polsce, przy raptem trzech treningach w tygodniu. Myślę, że jeżeli tylko dzieci będą chciały i rodzice będą jej wspierać to ja ze swojej strony, jako szkoleniowiec postaram się wejść na ten najwyższy poziom. Ale na to trzeba czasu, pracy i zaangażowania.
Mistrzostwom Polski rozgrywanym w Baranowie, towarzyszyć będzie Krajowy Turniej Juniorów Młodszych U17 i Młodzików U15 oraz Turniej Żaków U11 i Żaków Młodszych U9.
- Jestem ciekawe, czy uda się spowodować, że zrobi się z tego turniej międzynarodowy, który na wiele lat u nas zagości, dzięki firmie Wersal, sponsorowi tytularnemu – zastanawia się M. Marek.
Eliminacje Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie startują w czwartek (23 czerwca) w Baranowie, a na piątek (24 czerwca) zaplanowano początek turnieju głównego. Youth Wersal Cup odbywał się będzie natomiast 25 i 26 czerwca w kępińskiej hali widowiskowo sportowej. Serdecznie zapraszamy.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl