2 czerwca 2020, 01:09

Teraz

10°

Sport

A A A

KULTURYSTKA: Bartosz Brzeziński złotym medalistą Mistrzostw Polski

24-letni Bartosz Brzeziński, został Mistrzem Polski w kulturystyce i fitness. Organizatorem zawodów był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Pochodzący z Bralina Bartosz debiutował w Mistrzostwach Polski, a jakby tego było mało, to był to jego pierwszy start w zawodach w ogóle. Jak sam mówi, nie celował nawet w podium. Swój pierwszy start w zawodach traktował jako sprawdzian i obycie się ze sceną.
- Były to moje pierwsze zawody, więc oczekiwania nie były mocno wygórowane. Forma była zrobiona odpowiednia ,dlatego udział w zawodach był dla mnie zweryfikowaniem tego, na co zasłużyłem ciężką pracą. Z wyniku jestem mega zadowolony, ponieważ trenuje 4 lata, z czego 2 lata już na poważnie. Jechałem na pierwsze w życiu zawody kulturystyczne, a wiadomo Mistrzostwa Polski to duża impreza i tam nie ma słabych zawodników - powiedział nam Bartosz.
Mistrz Polski w kategorii do 75kg, od kilku lat mieszka i trenuje w Londynie, ale w planach ma już kolejny start. W ostatni weekend kwietnia zamierza startować w odbywających się w Poznaniu zawodach "Słodkiewicz Classic". Bartosz przygotowania do Mistrzostw Polski rozpoczął 12 tygodni wcześniej.
- Ten sport, akurat jest jedną z cięższych dyscyplin, także trzeba się porządnie przyłożyć. Tutaj nie ma odpuszczania diety, jeśli chcę się być w formie musi być wszystko dopięte na ostatni guzik. Trening, cardio przede wszystkim i nie ma odpuszczania, nawet jeśli się nie chce i jest słaby dzień to trzeba mocno atakować - dodaje Mistrz Polski.
Nad najlepszą sylwetką w kraju w kategorii do 75kg, Bartosz pracuje po 4h dziennie, a we wszystkich treningach, zwłaszcza w tych najtrudniejszych, wspiera go jego dziewczyna Julia.

Autor: