30 maja 2020, 20:46

Teraz

14°

Sport

A A A

LEKCJA W-F: "Zachęcam was wszystkich do ćwiczeń!" - mówi Rafał Nikodem

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli. O formę fizyczną swoich uczniów, podczas tej wymuszonej przerwy w zajęciach lekcyjnych, zadbał Rafał Nikodem, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Mikorzynie. 


Rafał Nikodem nagrał film, w którym zachęca do wykonywania serii ćwiczeń w domu. - Mamy teraz trudny okres, w którym uczniowie nie chodzą do szkoły i uciekają im cztery godziny wychowania fizycznego. Często też normalnie trenują też poza szkołą, chodzą na treningi, na krytą pływalnię, dlatego w tym czasie naszym zadaniem jest zrobić wszystko, aby młodzież spędzając czas w domu, wykorzystała go najlepiej. To nie tylko ja przygotowałem taką formę komunikacji, ale pozostali nauczyciele komunikują się poprzez dziennik elektroniczny, mailowo, komunikatory - powiedział Radiu SUD Rafał Nikodem, który nie ukrywa, że będą kolejne odcinki lekcji w-f online. - Mam pomysły na kolejne filmiki również dla młodszych uczniów. Będą to ćwiczenia w formie zabawy z rodzeństwem lub rodzicami - dodaje.

A jak sam nauczyciel spędza ten okres bez zajęć w szkole? - Poświęcam ten czas na doskonalenie samego siebie. Czytam literaturę tematyczną, przeglądam ciekawe linki, szukam pomysłu na ćwiczenia, także ten czas także staram się wykorzystać owocnie - dodał.

Jeden z piłkarzy wrzucił do sieci nagranie filmowe, na którym żongluje, ale nie piłką, lecz papierem toaletowym. Czy nauczyciel w-f z Mikorzyna a zarazem trener piłki nożnej, poleci podobne zabawne zajęcie swoim piłkarzom? - (śmiech) Oczywiście widziałem ten film w internecie i myślę, że też spróbuje, ale będzie to też wyzwanie dla moich uczniów, czy poradzą sobie z tym - przyznał Rafał Nikodem.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl