19 kwietnia 2024, 16:05

LEKKOATLETYKA: Kacper Jastrzębski mistrzem Polski!

11 lutego w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, Kacper Jastrzębski wywalczył złoty medal w siedmioboju juniorów. Mieszkaniec Kraszewic, uczeń oddziału sportowego przy ZS Nr 1 w Ostrzeszowie, prowadził już od pierwszej konkurencji i nie dał się wyprzedzić nawet na chwilę, ostatecznie uzyskując przewagę nad drugim zawodnikiem o 222 punkty. Końcowy wynik Kacpra to 4697 punktów, wynik ten jest nowym rekordem życiowym zawodnika. To już 4. medal Mistrzostw Polski podopiecznego trenera Dawida Sobieraja. Blisko medalu był inny uczeń oddziałów sportowych ZS Nr 1 w Ostrzeszowie Szymon Bodura, który ostatecznie w biegu na dystansie 1000m juniorów młodszych uplasował się na 5. miejscu z nowym rekordem życiowym 2:34,26. Do finału B biegu na dystansie 60m juniorów młodszych zakwalifikował się Kamil Kryś, a Martyna Lubojańska sklasyfikowana został w drugiej dziesiątce biegu na dystansie 800m juniorek. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to podopieczni trenera Dawida Sobieraja.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl