25 września 2023, 22:24

Teraz

17°

Sport

A A A

LEKKOATLETYKA: Kolejny Lekkoatletyczny Czwartek na stadionie w Wieruszowie

9 maja miały miejsce drugie w tym roku wiosenne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Wystartowało w nich ponad 150 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Wieruszów.


Skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m, 600m i 1000m, to dyscypliny, z którymi przyszło się im zmierzyć. Zawody umożliwiły poprawienie swoich wyników w konkurencjach skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m oraz 600m/1000m przed zbliżającym się Ogólnopolskim Finałem Czwartków Lekkoatletycznych.


„Czwartki Lekkoatletyczne” są radosną i pełną pozytywnych emocji imprezą, która ma na celu promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych, a także zaszczepienie dzieciom pasji do aktywności fizycznej.


Najlepsi młodzi lekkoatleci medale, dyplomy oraz gratulacje przyjmowali z rąk Dyrektora GOSiT Pana Macieja Bacińskiego.


Serdecznie dziękujemy obsłudze sędziowskiej, medycznej, technicznej oraz wolontariuszom i współpracownikom za okazane serce i życzliwość, bezinteresownie poświęcony czas przy organizacji i podczas trwania imprezy lekkoatletycznej. Okazana pomoc uczestnikom jak i organizatorom jest dla nas nieoceniona.


- Jednocześnie zachęcamy również do zapisów na ostatnie w tym sezonie „Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbędą się 17 maja 2023 r. o godz. 10.00. Zapisy prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w poszczególnych szkołach podstawowych z terenu Gminy Wieruszów - zapowiada GOSiT. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl