27 stycznia 2020, 19:36

Teraz

Sport

A A A

MTB: 11 listopada otwarcie nowej trasy

10. edycja Niepodległościowego Maratonu MTB odbędzie się 11 listopada w gminie Wieruszów. Wydarzenie będzie połączone z otwarciem nowej trasy. 

Trasa jest owocem porozumienia Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego i Starostwa Powiatowego. - Ona jest na stałe oznakowana – zaznacza prezes klubu, Robert Zych. - 11 listopada, tuż przed startem głównego maratonu, będzie chwila, bez żadnych fajerwerków, na otwarcie tej trasy, pokazanie tablicy, na której jest m.in. kod QR. Można go przed wyjazdem zeskanować i mieć już tę trasę w telefonie. Oprócz tego jest tablica informacyjna, która będzie nam wskazywała którędy trasa prowadzi, jak przebiega, co po drodze możemy zobaczyć. Znajdzie się tam też regulamin, tak jak to na trasach górskich jest realizowane. 

W tym roku, po sugestiach zawodników, każdy będzie mógł dokonać wyboru pomiędzy trasą MEGA a trasą MINI. - Ta pierwsza to dwie pętle, tyle że zapętlenie jest w lesie. To 52 km. Trasa mini liczy sobie 25 km. Obecnie mamy około 150 zapisanych zawodników, w dniu zawodów ta liczba będzie się zmieniać. Co roku startuje u nas ponad 200 osób. 

Niepodległościowy Maraton MTB będzie jednocześnie zakończeniem cyklu Maratonów Doliną Prosny. Zawodnicy będą nagradzani za rywalizację z 11 listopada oraz za kilka innych zawodów. W klasyfikacji drużynowej puchary ufundował marszałek woj. łódzkiego. 

Organizatorzy zapraszają na trasę kibiców, bo to również dobry sposób na świętowanie Dnia Niepodległości. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl