14 kwietnia 2024, 04:13

Teraz

12°

Sport

A A A

BADMINTON: Najmłodszy sędzia w Europie pochodzi z Kępna

Mateusz Wróbel nie zwalnia tempa. Wychowanek Klubu Vol-Trick nadal szybko i konsekwentnie pnie się po szczeblach drabiny sędziego badmintona. Jak pisaliśmy kilka lat temu kariera Matiego już wtedy przebiegała w ekspresowym tempie. Po kilkuletniej karierze w sędziowaniu turniejów krajowych i międzynarodowych został doceniony przez asesorów Badminton Europe i na turnieju w Guadalajarze 2018 (Hiszpania) został rekomendowany do akredytacji jako sędzia BE.Od tego momentu kępnianin sędziował między innymi: 
- kwalifikacje do drużynowych Mistrzostw Europy w Sobótce 2018- Yonex Polish Open w Częstochowie 2019
- Finnish Open (Vantaa) 2019
- Akademickie Mistrzostwa Europy w Łodzi 2019
- Mistrzostwa Świata Seniorów w Katowicach 2019 (możliwość zapoznania się z sędziami BWF – Światowa Federacja Badmintona) 
- Mistrzostwa Europy do lat 17 w Gnieźnie 2019
- Yonex Polish International w Bieruniu 2019
- Austrian Open w Wiedniu 2020
- Polish International w Zakopanem 2021
- Polish Open w Arłamowie 2022
- Italian International w Mediolanie 2022 (na tym turnieju odbywał się Appraisal czyli kurs pozwalający na dopuszczenie do egzaminu. Appraisal zdany z rekomendacją na najbliższy możliwy egzamin)
- Hylo Open w Saarbrucken 2022 (egzamin na Badminton Europe Certificated Umpire. Egzamin trwał od wtorku do piątku włącznie jako część praktyczna i w piątek rano część teoretyczna. Kandydatów było 7, zdało 4).W tej chwili młody Wróbel może już sędziować wszystkie turnieje badmintonowe nawet wielkoszlemowe na Starym Kontynencie.Gratulujemy Mateuszowi ogromnego sukcesu uzyskania Certyfikatu BE oraz życzymy wytrwania w dążeniu do upragnionego celu (Sędzia BWF). Po zrealizowaniu tego następnego kroku turnieje typu Mistrzostwa Świata oraz Igrzyska Olimpijskie będą już w zasięgu ręki sędziego spod znaku białego łabędzia na kępie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl