23 kwietnia 2024, 14:46

TENIS STOŁOWY: Nasi wśród najlepszych Gorzowskiego 3 Pl

W hali sportowej MGOKiS w Gorzowie Śląskim odbył się pierwszy z 3 turniejów tenisa stołowego z wakacyjnego cyklu Gorzowskie 3 Pl. W kategorii amatorów oprócz amatorów wzięli udział zawodnicy IV i V ligi a w kategorii open III czy nawet II ligi rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Byli to reprezentanci następujących województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego a wśród nich 9 pingpongistów z powiatu kępińskiego oraz 2 tenisistów ze stolicy Szwecji- Sztokholmu. Znakomity występ zanotował na swoim koncie zawodnik 4-ligowego UKS Prosna Grabów Dariusz Grabowski z Kępna, który w młodszej kategorii zajął 2 miejsce. W drodze do finału pokonał m.in. rodaka Jana Ove Waldnera-Tomasa Helmridssona. Wyską formę potwierdził Jan Kasendra z Kępna, który po 2 zwycięstwach w Grand Prix Top 10 we Wrocławiu wygrał kategorię powyżej 50 lat. Uczynił to w imponującym stylu bez straty seta a w finale pokonał wyraźnie Macieja Lamera z Zawiercia 3:0 (11:5, 11:5, 11:8). Kierownikiem turnieju był Edmund Olszowy, sędzią głównym Sławomir Kałwak a organizatorem imprezy- Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl