25 kwietnia 2024, 16:17

10°

TENIS STOŁOWY: Nasi znowu w czołówce

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim rozegrano Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego  z okazji „Dni Gorzowa”. W zawodach wystąpiło 57 zawodników z 5 województw, którzy rywalizowali w czterech kategoriach. W dobitny sposób zaznaczyło swój udział 9 tenisistów stołowych z naszego powiatu.  Najmłodszą kategorię zdominowali reprezentanci UKS Prosna Grabów, którzy zajęli I i III miejsce. Zwyciężył Roch Ciesielski z Grabowa a 3 był Dariusz Grabowski z Kępna. Kolegów z zespołu przedzielił Przemysław Klepacz z Opatowa. W kategorii mieszanej powyżej 60 lat i 50-60 lat na najniższym stopniu podium stanął  Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem. Najlepiej spisał się nasz Mistrz Polski Amatorów-Jan Kasendra, który mimo 59 lat wygrał w imponującym stylu kategorię od 40 do 60 lat. Najpierw pokonał zdecydowanie wszystkich rywali w grupie. W drodze do finału  stracił tylko 2 sety a w finale okazał się wyraźnie lepszy od 17 lat młodszego zawodnika 4 ligi Daniela Kopaniszena. W kategorii OPEN triumfował aktualny drugoligowiec Krzesimir Kleszcz z Olesna.  Organizatorem zawodów był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim, a patronat nad imprezą objął Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Za zajęcie I-IV miejsca zawodnicy otrzymali puchary i statuetki, a wszyscy zawodnicy dyplomy.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl