Teraz

Sport

A A A

NORDIC WALKING: Kolejne medale dla wieruszowian

Kolejne sukcesy na kontach wieruszowian w nordic walking. Zawodnicy startowali w sobotę oraz w niedzielę w okolicach Pleszewa oraz Częstochowy.

Pierwszy wyjazd dotyczył rywalizacji w powiecie pleszewskim. - W czwórkę startowaliśmy w okolicznych lasach – relacjonuje Tadeusz Kasprzak. - Zawody były udane dla naszej drużyny, ponieważ nasza koleżanka Joanna Plewa zajęła 6 miejsce, kolega Wacław w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce, ja w kategorii osób niepełnosprawnych zająłem 2. miejsce. Zefiryn Korpecki, który startował na dystansie 10 km, zajął 3 miejsce podczas swojego debiutu. Startowało w sumie około 200 zawodników. Wydarzenie, jak poprzednie, było przygotowane perfekcyjnie.

W niedzielę team z powiatu wieruszowskiego wyjechał na zawody „Od Juniora do Seniora” w gminie Mykanów. Joanna Plewa zajęła drugie miejsce w kategorii „junior”, Tadeusz Kasprzak był pierwszy wśród seniorów a Wacław Żbikowski stanął na drugim miejscu podium. Zawody przeprowadzone były na trasie asfaltowo-polnej.

Grupa nadal poszukuje chętnych do wspólnych treningów.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl