3 marca 2021, 11:44

Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Ostrzeszowianie gromią w derbach

Wymarzony prezent świąteczny sprawili sobie w ostatni weekend tenisiści stołowi UKS Piast Poprava Ostrzeszów. Aż 9:1 pokonali u siebie ekipę „Tajfuna” Ostrów Wielkopolski, srodze rewanżując się za remis sprzed dwóch tygodni. Ostrzeszowscy drugoligowcy od początku nie kryli, że wyjazdowe 5:5 w Ostrowie nie było dla nich wynikiem satysfakcjonującym. Zapowiadali, że rewanż na własnej sali będzie wyglądał zupełnie inaczej. Dotrzymali słowa. Ich przewaga ani przez chwilę nie podlegała dyskusji, a ostateczny rezultat mówi sam za siebie. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył każdy z członków drużyny, w tym Paweł Piotrowski.
- Chcieliśmy mocno się dzisiaj zrewanżować, bo nie byliśmy do końca zadowoleni z ostatniego remisu. Myślę, że to się udało na maksa. Osobiście czułem się fenomenalnie i bardzo dobrze mi się grało. Można powiedzieć, że byłem jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”.
Po tym efektownym derbowym triumfie, UKS Piast Poprava umocnili się na pozycji lidera wielkopolskiej drugiej ligi i ponownie dali powód do komentarzy na temat ich awansu na wyższy szczebel rozgrywek.
-  W drugiej lidze chcemy walczyć o play-offy do 1. ligi. Myślę, że mamy już je pewne, a co w nich się wydarzy, to niestety ciężko nam powiedzieć. Ambicje zespołu są duże i możemy bardzo namieszać na arenie drugoligowej - zapowiada prezes klubu Jarosław Krzywaźnia.
Trzeba jednak pamiętać, że zdobycie tytułu mistrza sezonu to za mało, by móc w przyszłym roku rozpocząć grę na parkietach pierwszej ligi. Na przeszkodzie stanąć mogą przede wszystkim finanse. Póki co więc, ostrzeszowscy tenisiści skupiają się na najbliższych drugoligowych występach. A te już po przerwie świąteczno-noworocznej. 9 stycznia zmierzą się u siebie z wiceliderem Polonią Śmigiel, a następnie z Błękitnymi Niechłód.
Fot. Z. Szczepaniak

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl