19 października 2019, 12:06

Teraz

18°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Ostrzeszowianie wygrywają w Koninie

Nie zwalniają tempa tenisiści stołowi UKS „Piast” Ostrzeszów. W ostatniej kolejce trzeciej ligi odnieśli wyjazdowe zwycięstwo ze Smeczem Konin, dzięki czemu odskoczyli grupie pościgowej i pewnie zmierzają do baraży o awans do drugiej ligi. Co prawda Smecz Konin zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, ale sobotni pojedynek nie należał do najłatwiejszych. Między innymi dlatego, że w składzie drużyny z Ostrzeszowa zabrakło tym razem Roberta Mądrego, którego zatrzymały sprawy osobiste.
-Szansę na zaprezentowanie swoich możliwości otrzymał Maksymilian Drozdowski, nasz obiecujący młodzik - mówi prezes UKS „Piast” Jarosław Krzywaźnia – Niestety, na chwilę obecną warunki trzecioligowe są dla niego zbyt trudne, ale myślę, ze doświadczenie, które zdobył w tym meczu będzie procentować w przyszłości.
W tym sezonie ostrzeszowianie przyzwyczaili nas do wysokich i zdecydowanych wygranych. W Koninie skończyło się na 6:4.
-Mimo wszystko, było to kontrolowane zwycięstwo - uważa J. Krzywaźnia – Od początku meczu mieliśmy przewagę i spokojnie udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca. Cieszy kolejnej zwycięstwo i to, że nie tracimy głupio punktów, tylko konsekwentnie punktujemy i powiększamy przewagę w tabeli trzeciej ligi.
W tej chwili UKS „Piast” ma już aż sześć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Burzą Drzeczkowo.
-Mam nadzieję, że to nas nie uśpi i będziemy cały czas, konsekwentnie zbierać punkty, aby spokojnie przygotowywać się do kwietniowych baraży o drugą ligę.
A kolejna okazja do zwiększenia punktowego dorobku już 9 lutego, kiedy ostrzeszowianie, ponownie na wyjazdach, zmierzą się z Promieniem Krzywiń i Startem Gostyń. Kilka tygodni później, na własnej hali stawią natomiast czoła Błękitnym Niechłód i KTS Wijewo. Mecze te odbędą się 16 lub 23 lutego.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl