22 lipca 2024, 15:20

Teraz

24°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Ostrzeszowianie zakończyli kolejny udany sezon

Marzenia o awansie do Lotto Superligi tenisiści stołowi z Ostrzeszowa muszą niestety przełożyć na kolejny sezon. W barażowym dwumeczu decydującym o kwalifikacji na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju, UKS Piast Poprawa musiał uznać wyższość Energi Manekin Toruń. W obu spotkaniach padł ten sam wynik – 8:2 dla Torunian, co nie pozostawia wątpliwości kto bardziej zasłużył na awans. 
- Trzeba przyznać, że w tym meczu zdecydowanie lepszą ekipą była Energa Manekin Toruń - potwierdza prezes UKS Piast Poprawa Jarosław Krzywaźnia. - Natomiast uważam, że mecz w Toruniu wyszedł nam lepiej niż ten, który zagraliśmy u siebie. Co prawda wynik jest ten sam, ale myślę, że mieliśmy więcej szans, by wynik był korzystniejszy. Myślę, że mimo wszystko to optymistyczne dla nas zakończenie sezonu. Bardzo dobra postawa przede wszystkim Michała Krzyżanowskiego i Adriana Spychały. Adrian był blisko pokonania wielokrotnego mistrza Polski Tomasza Kotowskiego, miał piłki meczowe. To był jeden z jego najlepszych meczów, jakie widziałem odkąd reprezentuje barwy naszego stowarzyszenia. 
Brak awansu do Lotto Superligi w żadnym stopniu nie zmienia faktu, że za ostrzeszowianami kolejny niezwykle udany sezon w pierwszej lidze. Zajęli przecież drugie miejsc w tabeli grupy południowej, a dodatkowo po raz pierwszy wywalczyli brązowy medal Drużynowego Pucharu Polski.
- Teraz skupiamy się na tym, żeby trochę odpocząć od rozgrywek ligowych – dodaje J. Krzywaźnia. - Myślę, że od września nadal będziemy starali się być w czubie pierwszoligowej tabeli. Na papierze skład jest chyba najlepszy w historii i na pewno będziemy starali się, żeby znowu UKS  Piast Poprawa Ostrzeszów był czołową drużyną pierwszej ligi. 
Rzeczywiście, przyszły sezon zapowiada się niezwykle interesująco. UKS Piast Poprawa przystąpi do rozgrywek wzmocniony dwoma nowymi graczami. To Antoni Witkowski, występujący dotychczas w 3 Bundeslidze w drużynie TTC Duppel oraz w Enerdze Manekin Toruń, a także Damian Węderlich, który do Ostrzeszowa przechodzi z SBR Dojlidy Białystok, drużyny z Lotto Superligi. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl