16 lutego 2020, 19:36

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Akademia ponownie ze srebrem

Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyli podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego z rocznika 2010 i młodsi w rozgrywkach Wielkiej Ligi Małych Mistrzów, zakończonych w sobotę, 28 września. W decydującym o mistrzostwie spotkaniu lepsi okazali się tym razem piłkarze Strażaka Słupia.

Do ostatniej ligowej kolejki drużyna z Wieruszowa przystępowała w komfortowej sytuacji, miała bowiem trzy punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem i lepszy bilans spotkań bezpośrednich. 

- To ewidentnie nie był nasz dzień – podsumował sobotni występ trener Marcin Wiśniewski. – Nawet w wygranych pojedynkach prezentowaliśmy się bardzo słabo, popełnialiśmy błędy, które normalnie nam się nie zdarzają. To jest jednak piłka nożna dzieci i takie rzeczy mają prawo się zdarzyć. Gratuluję chłopcom ze Słupi, bo maja naprawdę dobry zespół. 

Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy trenera Radosława Brożyny z KS Wieluń, a miejsce czwarte Widawa Wilków, jedyny reprezentant województwa opolskiego w rozgrywkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i mnóstwo nagród rzeczowych . Patronem ligowych zmagań był Polski Związek Piłki Nożnej. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo komplet strojów piłkarskich.

Już wiadomo, że rozgrywki WLMM będą kontynuowane. - Uczestnicy ligowej rywalizacji zgodnie podkreślali, że chętnie znów wezmą udział w tym przedsięwzięciu – mówi Marcin Wiśniewski – Ogromna ilość nagród, które otrzymali wszyscy bez wyjątku uczestnicy na pewno podniosła atrakcyjność rozgrywek.

Dodajmy, że rywalizowano w kategoriach 2010 i młodsi (grano z w dwóch grupach, z klasyfikacją końcową i bez klasyfikacji), w kategorii 2006 i młodsi oraz kategorii 2008 i młodsi. Drużyny Akademii Piłkarskiej zaprezentowały się naprawdę nieźle. W roczniku 2008 wywalczyły one srebrne i brązowe medale. W roczniku 2010 srebrny medal, a w roczniku 2006 i młodsi tryumfował oddział AP Bolesławiec. Kolejne miejsca na podium zajęli podopieczni Pawła Szandały z Wieruszowa.

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Kacper Konefał (Widawa Wilków) 
NAJLEPSZY STRZELEC: Fabian Wylega (Strażak Słupia) 
NAJLEPSZY ZAWODNIK: Mateusz Michalski (AP Wieruszów)

NAJLEPSZA ,,SZÓSTKA'' LIGI: 
Piotr Gasztych (AP Wieruszów) 
Mikołaj Lemiesz (AP Wieruszów) 
Bartek Mędel (Strażak Słupia) 
Mateusz Bęben (Strażak Słupia) 
Jakub Gąszczak (KS Wieluń) 
Bartek Kałwak (KS Wieluń)

Autor: wieruszow@radiosud.pl