8 grudnia 2019, 02:36

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Czastary ograły Wieruszów

GKS Czastary odniósł zwycięstwo 2:0 nad Prosną Wieruszów w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Mecz rozegrano we wtorkowy wieczór na boisku w Józefowie.

Lider najniższego szczebla rozgrywek, który już niebawem zacznie grać w A-Klasie, okazał się lepszy niż drużyna ponownie rozpoczynająca swoją przygodę z „okręgówką”. Na listę strzelców zapisali się Bartosz Rybiałek oraz Łukasz Wojnarowski. GKS przewagę zyskał już w pierwszych minutach spotkania. Drugie trafienie padło pod koniec meczu. Wieruszowianie we wtorek raczej nie mieli pomysłu na skuteczną grę. Po spotkaniu można było usłyszeć, że każdy grał indywidualnie.

- Przepracowaliśmy ciężko okres przygotowawczy – komentuje Wiesław Wawrzyniak, trener GKS Czastary. - Awansowaliśmy do A-Klasy, chcemy się dobrze przygotować i chcemy dobrze grać, żeby jak najwyżej być w tej A-Klasie. Myślę, że dwie drużyny godne siebie grały dobrą piłkę, do końca walka i jeszcze raz walka. Zawsze ktoś strzela bramki, jedni wygrywają, jedni muszą przegrać. Dzisiaj my byliśmy lepsi o te dwie bramki.

Byliśmy słabszą drużyną, dlatego przegraliśmy – podsumował Dawid Nowacki, szkoleniowiec Prosny Wieruszów. - Jakie były słabe punkty? Wszystkie, nie było wyjątków. Każdy zawodnik zagrał poniżej swojego poziomu. Myślę, że chłopcy uwierzyli po ostatnim sparingu, że jesteśmy w miarę wielcy, ale dziś dostaliśmy zimny prysznic i mam nadzieję, że to nam pomoże. Wnioski wyciągniemy później, trzeba ochłonąć, wnioski wyciągnie się na następnym treningu.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl