25 kwietnia 2024, 07:14

PIŁKA NOŻNA: Jarota odpada. Obra w finale!

Drużyna III-ligowej Jaroty Jarocin przegra w dramatycznych okolicznościach ćwierćfinałowe spotkanie wojewódzkiego Pucharu Polski z Obrą Kościan po dogrywce 3:4. W 90+4 minucie jarocinianie prowadzili jeszcze 3:2.

Początek meczu nie zapowiadał sukcesu piłkarzy z Kościana. Goście, którzy przeważali na boisku, po dwóch kwadransach prowadzili już 3:0. Bramki kolejno zdobywali Ndubuisi Nnamani, Hubert Antkowiak i Filip Szewczyk. W 31 minucie bramkę dla Obry strzelił były zawodnik Jaroty - Krystian Łukaszyk. Sześć minut po przerwie rozmiary porażki zmniejszył Tomasz Marcinkowski. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować zawodnicy IV-ligowi, lecz długo tej przewagi nie udało się udokumentować zdobyciem wyrównania. Dopiero w doliczonym czasie gry, sfaulowany w polu karnym został Jakub Płotkowiak. Sędzia spotkania Szymon Lizak wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą karnego został Mateusz Adamski i tym samym doprowadził do dogrywki. Goście zostali także pozbawieni zawodnika, bowiem czerwona kartkę za wspomniany faul otrzymał Jędrzej Ludwiczak.

W dogrywce także piłkarze z Kościana byli stroną dominującą. Gdy wydawało się, że o awansie do finału zadecydują rzuty karne, w polu karnym po raz drugi został sfaulowany Jakub Płotkowiak i sędzia tym razem podyktował „jedenastkę”. I po raz drugi bezbłędnie wykonał ją Mateusz Adamski. Wykonawca karnego utonął w objęciach kolegów, a arbiter w tym momencie odgwizdał zakończenie meczu. Obra w finale Pucharu Polski na szczeblu WZPN zagra 21 czerwca z drużyną Polonii Środa Wlkp.

Obra Kościan – Jarota Jarocin 4:3 (1:3, 3:3)
0:1 – Christian Nnamani (8′)
0:2 – Hubert Antkowiak (21′)
0:3 – Filip Szewczyk (26′)
1:3 – Krystian Łukaszyk (31′)
2:3 – Tomasz Marcinkowski (51′)
3:3 – Mateusz Adamski (90+5′)
4:3 – Mateusz Adamski (120′)

Obra: Kubicki – Chwaliszewski, Adamski, Królak, Józefiak, Sznabel, Jarka, Lewandowski (70. Płotkowiak), Przewłocki (80. Słoma), Łukaszyk (80. Biały), Marcinkowski

Jarota: Malina – Skokowski, Garbarek, Ludwiczak, Matuszak, Piróg, Pawlak, (79. Rylukowski), Nnamani (63. Grobelny), Molewski, Antkowiak (90. Najduk), Szewczyk (65. Pacyński)