15°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Kępińskie drużyny na finale Deichmanna

Marcinki Kępno i AP Reissa Kępno zagrała w ogólnopolskim finale Turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2019 w Wałbrzychu. W turnieju finałowym w Wałbrzychu zagrały 64 zespoły, po 32 drużyny w kat U9 oraz U11, które udanie przebrnęły eliminacji miejskie z całej Polski.

W finale U9 Anglia (Parasol Wrocław) pokonała 2:0 Belgię (Salos Szczecin). W decydującym o złocie meczu w kategorii U11 Niemcy Leszno wygrali 3:2 z Czarnogórą (SMS Rzeszów). Trzecie miejsce w kategorii U9 zajęła Holandia Dębica. W rywalizacji U11 brąz trafi do Polski (Siarka Tarnobrzeg).

W kategorii U9 AP Reissa (Francja) zajęła 23 miejsce. Drużynę w rozgrywkach prowadzili trenerzy Mateusz Grajerz i Szymon Gola. Wcześniej zespół udanie przebrnął eliminacje, a najlepszym strzelcem wybrano Mateusza Michalskiego.

W kategorii U11 Marcinki Kępno (Hiszpania) uplasowały się na 18 miejscu. - Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naszej kategorii startowało ponad 400 drużyn, to osiągnęliśmy spory sukces, jednak patrząc na przebieg turnieju i naszą grę, to mogliśmy ugrać dużo lepszą lokatę - mówi Radiu SUD Sławomir Marciniak, który poprowadził zespół w tych rozgrywkach. - Graliśmy w kilku dobrych turniejach, ale ten Deichmanna w Wałbrzychu przebija wszystko pod każdym względem. Pod względem poziomu, to najlepsze zawody, w jakich mieliśmy okazję do tej pory grać - dodał. Warto wspomnieć, że najskuteczniejszym zawodnikiem eliminacji w Kępnie został Mateusz Marciniak.

Wszystkie eliminacje w Kępnie koordynował Ireneusz Muller. Przez dwa miesiące na kępińskim orliku zagrało w nich blisko 30 drużyn. Rozgrywki z każdym rokiem nabierają większego rozmachu. W tym roku zgłoszono do nich ponad 17 tys młodych piłkarzy. (dete)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl