17 kwietnia 2024, 07:47

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Kolejka ligowa /1-2 kwiecień/

W weekend piłkarze rywalizowali o ligowe punkty.


I liga
Zagłębie Sosnowiec 0-3 Znicz Pruszków
GKS Katowice 1-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stomil Olsztyn 3-2 Wisła Puławy
Chojniczanka Chojnice 0-0 Miedź Legnica
Chrobry Głogów 0-1 Stal Mielec
Wigry Suwałki 1-0 GKS Tychy
Bytovia Bytów 1-3 Pogoń Siedlce
Olimpia Grudziądz 2-0 Sandecja Nowy Sącz
MKS Kluczbork 2-1 Górnik Zabrze

II liga
Stal Stalowa Wola 0-1 Warta Poznań
Olimpia Elbląg 1-2 GKS Bełchatów
Polonia Warszawa 1-3 Gryf Wejherowo
Odra Opole 1-1 Legionovia Legionowo
Polonia Bytom 2-0 ROW 1964 Rybnik
Raków Częstochowa 4-2 Siarka Tarnobrzeg
Kotwica Kołobrzeg 3-1 Radomiak Radom
Olimpia Zambrów 1-2 Puszcza Niepołomice
Błękitni Stargard Szczeciński 0-2 Rozwój Katowice

III liga grupa:2
KS Chwaszczyno 2-3 Świt Skolwin (Szczecin)
Lech II Poznań 5-1 Jarota Jarocin
Pogoń II Szczecin 2-3 Gwardia Koszalin
Vineta Wolin 1-4 Wda Świecie
Polonia Środa Wielkopolska 2-0 GKS Przodkowo
Elana Toruń 1-1 KKS 1925 Kalisz
Bałtyk Gdynia 2-1 Sokół Kleczew
Chemik Bydgoszcz 3-2 Leśnik Manowo
Pogoń Lębork 0-2 Górnik Konin

IV liga wielkopolska gr. płd
Obra Kościan 2-0 SKP Słupca
Polonia Kępno 3-0 Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski
Victoria Września 1-1 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
LKS Ślesin 0-3 Polonia 1912 Leszno (wo)
Kania Gostyń 0-0 Victoria Ostrzeszów
PKS Racot 2-0 Wicher Dobra
Centra Ostrów Wielkopolski 0-2 Pogoń Nowe Skalmierzyce

IV liga opolska
TOR Dobrzeń Wielki 1-3 Porawie Większyce
LZS Starowice 0-2 Agroplon Głuszyna
LZS Kup 0-1 KS Krapkowice
Pogoń Prudnik 0-2 MKS Gogolin
OKS Olesno 1-2 Skalnik Gracze
LZS Piotrówka 0-2 Polonia Nysa
Swornica Czarnowąsy 4-0 KS Krasiejów
Start Namysłów 1-1 Chemik Kędzierzyn-Koźle
Polonia Głubczyce 2-2 Małapanew Ozimek

kaliska klasa okręgowa
Raszkowianka Raszków 1-3 Odolanovia Odolanów
Szczyt Szczytniki 0-2 Victoria Skarszew
LKS Gołuchów 3-1 Olimpia Brzeziny
Astra Krotoszyn 3-1 Korona/Pogoń Stawiszyn
Stal Pleszew 5-0 Pogoń Trębaczów
KS Opatówek 0-1 Orzeł Mroczeń
Zefka Kobyla Góra 4-1 Piast Kobylin
GKS Żerków 0-1 Barycz Janków Przygodzki

kaliska klasa A, gr. 1
OKS Ostrów Wielkopolski 3-2 Grom Golina
Sparta Russów 6-0 Orzeł Wysocko Wielkie
Błękitni/Sparta Kotlin 0-1 LZS Cielcza
Piast Czekanów 3-1 Zieloni Koźminek
Sulimirczyk Sulmierzyce 3-1 Gladiatorzy Pieruszyce
CKS Zbiersk 1-2 Czarni Dobrzyca
WKS Witaszyce 1-1 Prosna Kalisz

kaliska klasa A, gr. 2
LZS Doruchów 8-0 LZS Olszowa
GKS Grębanin 3-2 LZS Czajków
LZS Trzcinica 2-2 Strażak Słupia
Pelikan Grabów 2-5 Victoria Laski
Sokół Bralin 2-0 LKS Czarnylas
Wielkopolanin Siemianice 3-1 LKS Jankowy

sieradzka klasa A, gr. 1
Warta Osjaków 3-1 GKS Dubidze
Budowlani 2014 Działoszyn 0-3 Czarni II Rząśnia (wo)
Rolnik Skąpa 3-2 Prosna Wyszanów
GLKS Strzelce Wielkie 3-0 LZS Masłowice
LZS Kurów 2-1 LZS Krzyworzeka
Jaga Lututów 0-0 Prosna Wieruszów
GLKS Biała 2-3 Warta II Działoszyn

wrocławska klasa A, gr. 3
Polonia Miłoszyce 10-0 Widawa Stradomia
KS Oława 2-2 Błękitni Siedlce
Huragan Minkowice Oławskie 0-4 Orzeł Pawłowice (Wrocław)
GKS Mirków/Długołęka 5-1 Polonia Wrocław
Burza Bystrzyca 5-1 LZS Solniki Małe
Zenit Międzybórz 1-2 Pogoń Syców
Burza Chwalibożyce 0-1 Skra Wojnowice

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl