19 marca 2018, 00:05

Teraz

-12°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Kolejne złoto dla AP!

Pierwsze miejsce zajęli podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego występujący w niedzielnym I Zimowym Turnieju Piłki Nożnej ,,Piłkarski pierwszy krok’’ pod patronatem GOSiT Wieruszów. Zwycięzcy w decydującym spotkaniu pokonali UKS Pionier Baranów I wysoko, bo aż 5:1.

 

Turniej rozegrano w sali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, a jego organizatorami byli AP Wieruszów i GOSiT Wieruszów. Reprezentacja AP Wieruszów (złożona z chłopców trenujących w Wieruszowie i Osieku) w swoim pierwszym spotkaniu dość niespodziewanie tylko bezbramkowo zremisowała ze swoimi klubowymi kolegami z AP Wieruszów Messi. Co ciekawe, ci drudzy prowadzeni przez trenera Pawła Szandałę mieli w swoim składzie zawodników o rok młodszych, a to oni byli bliżej zwycięstwa.

 

W kolejnych pojedynkach zwycięzcy turnieju zagrali już na miarę swoich możliwości i do końca odnieśli same zwycięstwa. W decydującym pojedynku, mimo ze przegrywali zdołali wygrać 5:1 z faworyzowanym zespołem Pionier Baranów I. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z naszego oddziału w Lututowie. Podopieczni Łukasza Łakomiaka zajęli trzecią lokatę. Krok od podium, na czwartym miejscu występy zakończyła drużyna Pawła Szandały. - Chłopcy pokazali bardzo fajną piłkę – mówi trener koordynator AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. - Rywalom ustępowali fizycznie, ale już widać, że w piłkę grać potrafią. Zdecydowanie największe brawa należą się jednak najmłodszej ekipie z naszego oddziału w Osieku. Zespół mający w swoich szeregach zawodników z roczników 2010, a nawet 2011 co prawda nie wygrał żadnego spotkania, ale wolą walki i ambicją zaskakiwał starszych i bardziej ogranych rywali.

 

UKS Akademia Piłkarska Wieruszów dziękuje za pomoc w organizacji turnieju Dyrektorowi GOSiT Wieruszów – Maciejowi Bacińskiemu, Burmistrzowi Rafałowi Przybyłowi, Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Pawłowi Malikowi i opiekunowi sali – Zbigniewowi Dreznerowi.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

1. Reprezentacja AP Wieruszów

2. UKS Pionier Baranów I

3. AP Lututów

4. AP Wieruszów – Messi

5. UKS Pionier Baranów II

6. AP Osiek – rocznik 2010

 

NAGRODY INDYWIDUALNE:

 

Najlepszy Bramkarz – Maksiu Pluta (Reprezentacja AP)

Najlepszy Zawodnik – Kacper Snelewski (AP Lututów)

Najlepszy Strzelec – Piotr Głowik (Pionier Bararanów I)

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Kacper Ciuborski – AP Lututów

Patryk Wróbel – AP Osiek

Mateusz Michalski – AP Wieruszów Messi

Alan Niedźwiedzki - Reprezentacja AP

Adam Gąszczak – Pionier Baranów I

Adam Lenort – Pionier Baranów II 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.