26 września 2020, 15:07

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Koronawirus powodem odwołania derbów w Namysłowie

Nie doszło do derbowego spotkania w opolskiej IV lidze, pomiędzy Agroplonem Głuszyna a Startem Namysłów. Zakażenie potwierdzono u piłkarza Agropolonu.

Mecz planowany był na sobotę. Jeden z piłkarzy źle się poczuł. Poddał się badaniu na obecność koronawirusa. Wynik był dodatni. W najbliższych dniach wymazowi poddani zostaną kolejni zawodnicy, którzy brali udział w treningach. Do tego cały sztab szkoleniowy oraz działacze. - Na chwilę obecną w naszym zespole tylko jedna osoba ma wynik dodatni. W środę lub w czwartek pozostali piłkarze i cały sztab mają być badani. Wówczas okaże się ilu zawodników zostało zakażonych. Kilku piłkarzy na własną rękę poszło już poddać się wymazowi - mówi Radiu SUD Andrzej Moskal, trener Agroplonu.

W opolskiej IV lidze w środę zaplanowana jest kolejna seria spotkań. Mecz z LZS Skorogoszcz także prawdopodobnie zostanie odwołany. Nawet gdyby przy sprzyjających okolicznościach wyniki były już dostępne w piątek, to zawodnicy Agroplonu musieliby podejść do sobotniego meczu bez żadnego treningu.

Nawet jeżeli otrzymamy wyniki w piątek, to w sobotę czeka nas kolejny mecz. To jest nienaturalne. Zawodnicy w niedzielę otrzymają rozpiski indywidualnych treningów, ale nie oszukujmy się, bo bez piłki, biegania, to nie jest przygotowanie do meczu. Po domowych ćwiczeniach mamy wyjść i zagrać mecz, to jest to olbrzymie ryzyko kontuzji - dodał trener Agroplonu.

OZPN przełożył również dwa spotkania w III lidze. W związku z wykryciem koronawirusa u piłkarzy nie odbyły się mecze Ślęzy Wrocław z Pniówkiem Pawłowice Śląskie i Polonii Bytom z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Czy trener Agroplonu jest przekonany że uda się dograć rundę jesienną do końca?  - Wierzę że tak. Sport musi wygrać z tą sytuacją. Trzeba jednak rygorystycznie przestrzegać zasad - dodał trener Moskal.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl