14 lipca 2024, 07:25

Teraz

17°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: KS Osiek prowadzi przygotowania do rundy wiosennej

KS Osiek prowadzi przygotowania do rundy wiosennej w ramach sieradzkiej Klasy A. W przerwie pomiędzy rozgrywkami doszło do zmiany trenera. Tomasza Stawskiego zastąpił Łukasz Iwanetzki. 


Klub z Osieka w przyjaznej atmosferze pożegnał się z byłym szkoleniowcem. Nowym trenerem został grający zawodnik. - Chciałbym być tylko trenerem, natomiast może być taka sytuacja, że czasami w którymś meczu zagram, bo wiadomo, kadrowo to różnie wygląda, ale nastawiam się tylko na trenowanie  - przyznaje Łukasz Iwanetzki.


Pomimo różnych obowiązków, na treningach pojawia się po 12 - 13 osób. - Oczywiście, chciałbym aby była cała kadra, byłoby to optymalne, natomiast nie ma co narzekać, jest w porządku. 


KS Osiek opuściło dwóch zawodników - jeden powrócił z wypożyczenia do UKS Galewice, inny wyjechał do pracy za granicę. - Na tę chwilę się nie wzmocniliśmy, natomiast mam nadzieję, że jeszcze ktoś do nas dołączy do pierwszej kolejki i ta kadra będzie trochę silniejsza jakościowo i ilościowo - dodał Iwanetzki. 


Wiosną 2024 piłkarze zamierzają poprawić jesienne wyniki i piąć się w górę tabeli. Celem trenera jest także wyższa jakość gry. 


W okresie przygotowawczym Osiek zaplanował 6 sparingów. Pierwszy z nich może odbyć się już w piątek na boisku Prosny Wieruszów, jednak wejście na murawę będzie uzależnione od pogody. Drużyna w tym roku przeniesie się do nowej i długo wyczekiwanej szatni. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl