15 sierpnia 2020, 19:11

Teraz

25°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: O medalach zdecydowały rzuty karne

Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia zostali Mistrzami Wielkopolskiej w halowej piłce nożnej. W finałowym starciu okazali się lepsi od swoich rówieśników z CKZiU Środa Wlkp.

Gospodarzem finałowego turnieju, w którym zagrało sześć najlepszych zespołów z Wielkopolski, było Kępno, dlatego organizatorzy przyznali dodatkowo „dziką karę” piłkarzom ZSP nr. 1. Druga nasza drużyna z ZSP nr 2, prowadzona przez trenera Krzysztofa Podymę udanie przebrnęła wszystkie etapy wojewódzkich eliminacji.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Widać u nich w grze duże zaangażowanie. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, ale przecież to już finał wojewódzki, w którym grają dwie drużyny z Kępna i to bardzo cieszy - powiedział Radiu SUD trener Podyma. Niestety w półfinale piłkarze ZSP nr 2 odpadli ze Środą Wlkp. po serii rzutów karnych.

Nieskutecznie egzekwowali także ten element gry w spotkaniu o III miejsce z ZS nr 1 Swarzędz i ostatecznie uplasowali się tuż za podium. Na pocieszenie jeden z reprezentantów ZSP nr 2 Kępno - Gracjan Słupianek został najlepszym strzelcem turniej. Druga z kępińskich placówek - ZSP nr 1, zajęła szóste miejsce.

Uczestnicy:
1. Rejon Kalisz – ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 KĘPNO
2. Rejon Konin – ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNYCH KOŁO
3. Rejon Leszno –ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH GOSTYŃ
4. Rejon Piła – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 WĄGROWIEC
5. Rejon Poznań Teren Zachód –ZESPOŁ SZKÓŁ NR 1 SWARZĘDZ
6. Rejon Poznań Teren Wschód –CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO ŚRODA WIELKOPOLSKA
7. Rejon Poznań Miasto –ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH POZNAŃ
8. Gospodarz – ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 KĘPNO


Autor: