8 marca 2021, 01:12

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia 1908 Kępno - Pogoń Syców 8:0

Polonia 1908 pokonała Pogoń Syców 8:0 w sparingowym spotkaniu rozegranym w sobotnie popołudnie. Było to drugi mecz kontrolny biało-niebieskich w odstępie kilku dni.

W czwartek kępnianie przegrali w Ostrowie Wlkp. z Centrą 1:2 i mimo porażki na tle IV ligowca prezentowali się zdecydowanie lepiej, niż w starciu z drużyną wrocławskiej A-klasy. I połowa była dramatyczna w wykonaniu miejscowych. Piłkarze trenera Tomasza Jaworskiego grali bez pomysłu, tracąc mnóstwo piłek przy konstruowaniu ataku pozycyjnego. W drugiej odsłonie obraz gry zupełnie uległ zmianie. Dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji, a przy lepszej precyzji, starcie mogło zakończyć się dwucyfrowym wynikiem.

Testowany w Polonii Rafał Burzyński, skompletował w tym spotkaniu hattricka, ale klasę zaprezentował Wojciech Drygas, który dwukrotnie pokonał bramkarza Pogoni, po strzałach z rzutów wolnych. Dwa trafienia dołożył także Borys Warzyniak, a jedno Dawid Rachel. Poczynaniom kolegów z ławki przyglądał się popularny „Beny”, który wraca do treningów. Do zespołu ma dołączyć także inny Kameruńczyk Joel Tata. Niestety cały czas ze względów zdrowotnych nie wznowił zajęć kapitan Łukasz Walczak, a sen z powiek spędza trenerowi brak jakiegokolwiek bramkarza. W sparingach między słupkami stoi golkiper z młodzieżowej drużyny Marcinków.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl