29 listopada 2020, 16:52

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia rozpoczęła przygotowania

W 12 lipca piłkarze Polonii Kępno rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu w IV lidze. Wakacyjna przerwa nie trwała zbyt długo, bowiem biało-niebiescy prawie do końca czerwca byli w trybie treningowym.

Trener Bogdan Kowalczyk nie miał na pierwszych zajęciach kilku piłkarzy, którzy przebywają jeszcze na wakacjach. Większy problem stanowią gracze, którzy planują przeprowadzkę do innego klubu. Zarząd musi uzupełnić brakujące ogniwa, a przede wszystkim pomyśleć także o wzmocnieniach, by uniknąć nerwowej sytuacji, jaka towarzyszyła walce utrzymanie w minionych rozgrywkach. Polonia będzie miała dwie drużyny seniorów. Klub zgłosił do rozgrywek klasy B drugi zespół. Ogrywać się mają w nim młodzi zawodnicy, którzy stanowić będą w przyszłości o sile pierwszej drużyny. - W pierwszym tygodniu trenujemy trzykrotnie. Dochodzi do tego jeden sparing. Okres przygotowawczy jest krótki, także nie ma czasu na mocną pracę. Jednostki będą podobne do tych w okresie startowym. Będziemy trenować cztery razy w tygodniu aż do pierwszego meczu - powiedział Radiu SUD Bogdan Kowalczyk.

W pierwszym treningu uczestniczyło zaledwie 11 piłkarzy. - Generalnie w klubach amatorskich okres letnich wakacji nie służy dobrej frekwencji. Dzisiaj brakuje kilku zawodników, którzy są na urlopach, ale niestety nie ukrywam, że kilku piłkarzy odeszło i zdecydowanie trzeba wziąć się do pracy, aby braki uzupełnić - przyznał trener Polonii. W zajęciach uczestniczy trzech nowych piłkarzy, między innymi Ukrainiec i Brazylijczyk. Czy są oni przymierzani do gry Polonii? - Brazylijczyk przyjechał na wakacje do Bennego i poprosił o możliwość treningów z naszą drużyną. Chłopak z Ukrainy pracuje w Kępnie, także jemu będziemy bardziej się przyglądać - przyznał Kowalczyk.

W sobotę pierwszym sparingpartnerem będzie LZS Starościn. Początek spotkania w Kępnie o 10:00. Kolejnymi przeciwnikami w okresie przygotowawczym będą Agroplon Głuszyna, Wiwa Goszcz i Odolanovia Odolanów. - Zespoły, z którymi będziemy sparować są dosyć ciekawe, ale sparingów nie będzie za dużo, bo okres przygotowawczy jest krótki - dodał trener Kowalczyk. 6. 08, meczem wyjazdowym z LKS Ślesin, Polonia zainauguruje sezon.

Plan sparingów przedsezonowych
16.07: Polonia Kępno - LZS Starościn (Opolska Klasa Okręgowa)
20.07: Polonia Kępno - Agroplon Głuszyna (Opolska IV liga - beniaminek)
23.07: Polonia Kępno - KS Wiwa Goszcz (Wrocławska Klasa Okręgowa)
30.07: Polonia Kępno - Odolanovia Odolanów (Kaliska Klasa Okręgowa)
06.08: Początek rozgrywek ligowych

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl