17 kwietnia 2024, 08:16

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Prosna II Wieruszów w okresie przygotowawczym

Drugi zespół Prosny Wieruszów prowadzi przygotowania do rundy wiosennej. To młoda drużyna, która jest w połowie swojego pierwszego sezonu w grze o punkty. 


Prosna II Wieruszów treningi prowadzi już od pięciu tygodni. - Bardzo intensywnie rozpoczęliśmy, ale musimy w końcu dobrze rozpocząć też tę rundę, bo w tamtej uciekło nam trochę "głupich" punktów w meczach, które były wygrane - przyznaje trener Andrzej Winkowski. - W tej rundzie stawiamy na intensywność, motorykę i próbujemy, żeby to wszystko wyglądało dobrze. 


B-klasowa drużyna póki co nie zmienia składu. - Gramy cały czas swoimi chłopakami, zespół jest młody - dodaje Winkowski. - Nikt nie przyszedł, nikt nie odszedł. Frekwencja jest naprawdę duża. Dzisiaj na treningu mamy 14-15 osób. Dajemy radę i nie poddajemy się! 


W ostatni piątek wieruszowianie mieli podjąć sąsiadów z Osieka. Do sparingu nie doszło z uwagi na złe warunki pogodowe. - Musimy też brać pod uwagę to, że będziemy tam rozgrywać swoje mecze ligowe. Dbamy o to boisko, tak aby przyjemnie nam się grało w lidze. 


Do wznowienia rozgrywek WKS Prosna II Wieruszów co tydzień zamierza rozegrać sparing. Piłkarze spotykają się w poniedziałki na hali sportowej, zaś w środę i w piątek są kolejne otwarte treningi. - Chcemy żeby ta gra wyglądała dobrze i skupiamy się na tym, żeby też była miła dla oka kibiców i dla nas samych. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl