17 kwietnia 2024, 08:14

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Prosna Wyszanów przygotowuje się do wiosennych rozgrywek

Prosna Wyszanów prowadzi przygotowania do wznowienia rozgrywek w Klasie B. Wiosną do drużyny dołączy prawdopodobnie dwóch nowych zawodników. 


Jesienią zawodnicy z Wyszanowa rozegrali 13 spotkań. Po 5 wygranych, 2 remisach i 6 porażkach zgromadzili 17 punktów, co uplasowało drużynę w środku tabeli. 


- Trenujemy, od końca stycznia, raz na hali, raz na dworze - opowiada Łukasz Trzeciak z WKS Prosna Wyszanów. - Na początku lutego zaczęliśmy grać sparingi. Graliśmy już z Osiekiem, ostatnio też ze Świbą. Były to dwa wygrane spotkania po 3 i chyba 4:0. Teraz nie da się już nic ugrać, ale chcemy w każdym meczu grać o zwycięstwo.Prosnę ma zasilić dwóch zawodników. - Od następnego sezonu jeszcze może ktoś do nas dołączy, bo już nam obiecał - powiedział Trzeciak. - Może wtedy pokusimy się o awans. Przyjezdnych mamy 4 zawodników, pozostali są z Lubczyny, Wyszanowa, Wieruszowa. Teraz mamy wolny weekend, bo mieliśmy grać z Młyniskiem, ale chłopakom nie pasuje. Będzie trening na hali. W planie mamy jeszcze spotkanie z Mikorzynem. 


Dwa pierwsze wiosenne ligowe spotkania Prosna rozegra przed własną publicznością. 23 marca wyszanowianie podejmować będą LKS Piast Ruda, zaś tydzień później Orion Olewin. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl