5 marca 2024, 12:36

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Przygotowania Prosny Wieruszów do rundy wiosennej

WKS Prosna Wieruszów jest w fazie przygotowań do rundy wiosennej.


W przerwie zimowej doszło do zmiany trenera. Wojciecha Czecha zastąpił Daniel Szynklarz. - Aklimatyzacja poszła bardzo szybko - przyznaje. - Część chłopaków znam, wcześniej gdzieś tutaj kręciłem się w tych rejonach, także to społeczeństwo także gdzieś mnie zna. Z aklimatyzacją nie było najmniejszego problemu. W okresie przygotowawczym musimy mocno pracować.


Trener jest zadowolony z frekwencji na treningach. - Cieszę się z tego, nic tylko ciężka praca - opowiada. - Wiadomo, że zawsze w okresie zimowym jakieś roszady są i na pewno jakieś zmiany będą, czy to będą zmiany na plus, czy więcej przyjdzie chłopaków, czy więcej odejdzie, ciężko to ocenić. Jesteśmy w takim okresie, że na pewno ta rotacja będzie. Jak wyjdzie, to się okaże w późniejszym czasie.Nowemu szkoleniowcowi WKS-u zależy aby gra cieszyła oczy kibiców, zaś dla piłkarzy była powodem do satysfakcji. - Nie ma jakiejś presji wyników ani zdobywania nie wiadomo czego, to ma być zespół, ma fajnie grać w piłkę dla oka i czerpać z tego radość.


Wieruszowianie w sobotę zagrają sparing z drużyną ze Słupi. Gry kontrolne są zaplanowane co tydzień. Prosna ostatnio wygrała 1:0 z Grębaninem, wcześniej zremisowała 0:0 z LKS Jankowy. Drużyna ma zagrać także z Zefką Kobylą Górą (17 lutego), Pelikanem Grabów (24 lutego), LZS Mroczeń (2 marca) i Victorią Ostrzeszów (9 marca).


W tym roku WKS Prosna Wieruszów obchodzi 100-lecie swojego istnienia.

Autor: wieruszow@radiosud.pl