28 marca 2024, 17:14

15°

PIŁKA NOŻNA: Remis 3:3 z Karsznicami po prowadzeniu Prosny 3:0

Prosna Wieruszów w sobotę zremisowała na boisku przy ul. Sportowej z Karsznicami 3:3 (2:0). Gospodarze do 82 minuty spotkania prowadzili 3:0!

Już byli w ogródku, już witali się z gąską, a rzeczywistość potwierdziła, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Podopieczni Dawida Nowackiego pewnie schodzili z pierwszej połowy z wynikiem 2:0. Dwie pierwsze bramki zdobył Szymon Cierkosz.

W pierwszych minutach po wznowieniu gry kolejnego gola na pewne prowadzenie 3:0 strzelił Yehor Panichev. W zespole Prosny nastąpiło rozluźnienie i dekoncentracja. Przeciwnicy pierwszą bramkę zdobyli po rzucie karnym. Kolejne dwie padały już jakby niepostrzeżenie. Przy ostatnim golu dla Karsznic sędzia odgwizdał spalonego, jednak po protestach piłkarzy, arbiter konsultował się z sędziami liniowymi, którzy wskazali, że jego pierwotna decyzja okazała się błędna.

Prosna i Karsznice zdobyły po 1 punkcie, choć 3/4 meczu to pewne prowadzenie gospodarzy. Mimo wpadki w ostatnią środę oraz sobotniego remisu, Prosna jest liderem w Klasie Okręgowej. Piast Błaszki przegrał 4:0 z LZS Brąszewice a WKS Wieluń 4:3 z Tęczą Brodnią. Należy pamiętać, że Piast ma na swoim koncie o jeden mecz mniej.

Skład WKS: P. Kaleta, H. Owczarski, Ł. Mońka, A. Korpeta, M. Kaleta, M. Okoń, D. Tomala (K. Andrzejewski), J. Jaroch, Y. Panichev (T. Harasym), W. Chyra, Sz. Cierkosz (P. Koszycki).

Autor: wieruszow@radiosud.pl