16 października 2019, 02:09

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Ryszard Wieczorek poprowadzi KKS Kalisz

57-letni Ryszard Wieczorek poprowadzi w nowym sezonie drużynę Kaliskiego Klubu Sportowego. Zastąpi na tym stanowisku Sławomira Majaka.

Doświadczony szkoleniowiec ma na swoim koncie 230 spotkań w Ekstraklasie oraz awans do krajowej elity z Koroną Kielce, a także na jej zaplecze z ROW-em Rybnik. Pod jego wodzą kielecka Korona dotarła również do finału Pucharu Polski, a Odra Wodzisław Śląski do finału nieistniejącego już Pucharu Ekstraklasy. Kontrakt wejdzie w życie 1 lipca.

Na ławkach trenerskich klubów z Ekstraklasy nowy opiekun Dumy Kalisza spędził łącznie 10 sezonów, w trakcie których, prowadził Odrę Wodzisław Śląski, Koronę Kielcę, Górnik Zabrze i Piasta Gliwice. W klubie z Zabrza w 2013 roku zastąpił Adama Nawałkę, którego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek mianował selekcjonerem Reprezentacji Polski. W swojej bogatej trenerskiej karierze prowadził również ROW Rybnik, Limanovie Limonowa, Legionovię Legionowo, Kotwicę Kołobrzeg i Wisłę Puławy.

Poprzedni sezon spędził w Wodzisławiu, gdzie pomagał przywrócić zasłużony klub na odpowiednie tory, uzyskując ostatecznie awans do czwartej ligi.

Jako zawodnik Ryszard Wieczorek zanotował 50 występów na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, strzelając w nich 10 goli.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl