6 czerwca 2020, 01:41

Teraz

12°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Sokół Bralin obronił klasę A!

Sokół Bralin utrzymał się w szeregach zespołów występujących w klasie A. W dwumeczu barażowym okazał się lepszy od Prosny Chocz Kwileń.

Poważny krok w stronę utrzymania bralinianie poczynili już w pierwszym meczu wyjazdowym. Wówczas ograli Prosnę Chocz Kwileń 5:2 (4 gole Michała Góreckiego i jeden Szymona Ćwika). Rewanż na własnym obiekcie był tylko formalnością. Sokół wygrał 4:0, po trafieniach Pawła Janikowskiego, Kamila Wanzka, Krystiana Bartkowiaka i Przemysława Soparta. - Bardzo się cieszymy z tego, że zrealizowaliśmy cel, jakim było utrzymanie się w klasie A. W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia powstania klubu. Nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, żeby na stulecie był spadek. Z pełnym zaangażowaniem podeszliśmy do tych baraży, zagraliśmy skutecznie, co pokazują wyniki, bo wygraliśmy w dwumeczu 9:2 - powiedział Radiu SUD Karol Wanzek, kapitan Sokoła.

Prosna Chocz Kwileń, to zespół, który zajął 11 miejsce w gr. 1 klasy A. Sokół Bralin ukończył rozgrywki w gr. 2 na 10 pozycji. Jednak wyniki, jakie drużyna uzyskała w barażach i huśtawka emocji fundowanych w minionym sezonie obrazują, jak duże możliwości tkwią w ekipie trenera Michała Góreckiego.

- Zdecydowanie najlepiej widać to po wiosennych wynikach. Potrafiliśmy wysoko pokonać dwa zespoły, które wywalczyły awans do okręgówki. Ze Strażakiem Słupia wygraliśmy 4:0, a z Pelikanem Grabów 3:0, a na końcu i tak zajęliśmy 11 miejsce i musieliśmy walczyć w barażach. Udało się osiągnąć cel i będziemy nadal postępować zgodnie z filozofią naszego klubu. Chcemy w oparciu o wychowanków budować zespół seniorów. Zrobimy wszystko, aby wyniki w kolejnym sezonie były lepsze - dodał Karol Wanzek.

20 lipca odbędą się uroczystości jubileuszowe 100-lecia Sokoła Bralin.

Autor: