17 kwietnia 2024, 09:10

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Sokolniki prowadzą przygotowania do piłkarskiej wiosny

KS Sokolniki prowadzi przygotowania do rundy wiosennej w sieradzkiej Klasie B. Piłkarze otrzymali zielone światło do prowadzenia treningów na nowym boisku przy szkole podstawowej. 


- Treningi zaczęliśmy zaraz po nowym roku, od 9 stycznia - przyznaje trener Jarosław Wrześniewski. - Trenujemy dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz w soboty. Teraz wyjątkowo będziemy trenować we wtorek i w piątek, ponieważ wyjeżdżamy na pierwszy sparing do Woźnik. 


Celem zespołu jest pokazywanie coraz lepszej jakości gry. - Nie ma jeszcze takich ambicji, aby tak wysoko mierzyć, ale może w przyszłości będą takie aspiracje, że będziemy mogli bić się o awans - dodał Wrześniewski. 


W przerwie zimowej KS Sokolniki pozyskał nowego bramkarza, który będzie zmiennikiem Adama Kowalika. Trwają jeszcze rozmowy z 2 - 3 zawodnikami w sprawie ewentualnego wzmocnienia. 


Drużyna otrzymała zielone światło do prowadzenia przygotowań na nowym i dobrze oświetlonym boisku sportowym. - To dzięki prezesowi, to on zadziałał w gminie i dostaliśmy pozwolenie wejść i tutaj na boisko, i w razie niepogody na halę. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl