14 lipca 2024, 06:37

Teraz

17°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: UKS Galewice prowadzi przygotowania do startu rozgrywek

UKS Galewice prowadzi intensywne przygotowania do wznowienia rozgrywek po zimowej przerwie.


Treningi UKS-u odbywają się na galewickim "Orliku". Po wymianie oświetlenia warunki są tutaj bardzo przyzwoite. Do drużyny dołączył Mateusz Poprawa, były zawodnik wieruszowskiej "Prosny". - Tak naprawdę trenuje z nami od kilku miesięcy i teraz już zaczyna w sparingach - opowiada trener Marcin Patkowski. - Skróciliśmy wypożyczenie Brajana Wysoty z Osieka, też mam nadzieję że nam pomoże. Po kontuzji wraca Maciek Bednarek, i to na razie tyle. Na Kubę Przybyła musimy poczekać, tak naprawdę Kuba jest do gry dopiero w następnym sezonie. Mateusz Wolny też jeszcze cały czas kontuzja, także też czekamy, i Konrad Głowinkowski, też jeszcze obowiązki zawodowe, też jeszcze nie jest z nami do gry. Ta kadra chyba troszeczkę będzie wzmocniona względem jesieni, ale jeszcze nie wszyscy zawodnicy są do dyspozycji.


W okresie przygotowawczym galewiczanie mają do rozegrania 7 sparingów. - Jesteśmy po pierwszym meczu z GKS-em Czastary, zostało 6 - zapowiada trener Patkowski. - Trenujemy dwa razy w tygodniu, wszystko, jak najbardziej, pozytywnie się odbywa, niezła frekwencja, w tym tygodniu troszeczkę gorzej, po tym sparingu kilku chłopaków jest chorych, są drobne urazy, ale jesteśmy dobrej myśli, bo to wszystko idzie zgodnie z planem i tak naprawdę przeszkodzić nam, mogę tylko odpukać, kontuzje. Mam nadzieję, że chłopaki będą w dobrym zdrowiu.


Jak zauważa szkoleniowiec UKS-u, w tym roku, aby się utrzymać, trzeba będzie nazbierać najwięcej punktów od kilku lat. - My mamy 20 punktów - przypomina Marcin Patkowski. - W ubiegłych latach to było 22, 24, 26 do utrzymania, tutaj na pewno będzie więcej. Chcielibyśmy jak najszybciej patrzeć w górę tabeli a nie w dół, natomiast na ten moment musimy "ciułać" punkty, zdobywać je i być pewnym utrzymania.


W okresie przygotowawczym galewiczanie zagrają sparingi ze Strojcem, Pelikanem Grabów, Białą, Omegą II Kleszczów, Victorią Skomlin oraz Wartą Osjaków.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl