Juniorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego pokonali w Sieradzu Wartę i awansowali na fotel lidera I ligi wojewódzkiej. Galewiczanie wyprzedzają aktualnie ŁKS Łódź i GKS Bełchatów!

0:1 Wojciech Namyślak 7' (asysta M. Grzesiuk)

2:2 Mateusz Grzesiuk 72' - rzut karny (faulowany S. Smolis)

2:3 Mateusz Grzesiuk 81' (asysta J. Smolis)

2:4 Konrad Głowinkowski 90' (asysta M. Grzesiuk)

UKS Galewice: Napierała - Bednarek, S. Smolis, Augustyniak, Cieśla (od 90' Jakubczak) - Tokarek - Głowinkowski (od 90' Nowak), J. Smolis, Grzesiuk, Wolny (od 65' Kulak) - Namyślak

Trener: Marcin Patkowski

Kierownik drużyny/II trener: Roman Pazek

Galewiczanie po poprawnej pierwszej połowie powinni prowadzić zdecydowanie wyżej niż 1:0. Gola zdobył Wojciech Namyślak po idealnym wyjściu w tempo po podaniu Mateusza Grzesiuka. Oprócz tego, przynajmniej trzy zmarnowane sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali, które zemściły się w drugich 45 minutach.

Początek drugiej połowy to dwie bramki gospodarzy i najsłabszy fragment gry galewiczan w rundzie wiosennej. Z biegiem czasu juniorzy UKS mieli swoje szanse na wyrównanie. Niespełna 25 minut przed końcem meczu, golkiper rywali zatrzymał piłkę ręką przed polem karnym, w sytuacji jeden na jeden z Wojciechem Namyślakiem. Czerwona kartka, obroniony rzut wolny, a po chwili rzut karny wykorzystany przez Mateusza Grzesiuka - 2:2! Po kilku minutach przełomowa akcja Jakuba Smolisa i drugie trafienie kapitana drużyny. Wynik w 90 minucie ustalił Konrad Głowinkowski, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Warty.