3 sierpnia 2021, 02:43

Teraz

14°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: VI Pokoleniowy Turniej Marcinków Kępno

Rocznik 2001 wygrał VI Pokoleniowy Turniej Marcinków Kępno. Zawody rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie.

W turnieju zabrakło z różnych względów niektórych piłkarzy jak chociażby Kamila Drygasa (Pogoń Szczecin), ale większość zawodników pojawiła się na parkiecie. - Fajnie się spotkać ponownie, ale z upływem lat każdemu przybywa obowiązków. Frekwencja w naszej drużynie nie była dzisiaj najlepsza. W moim roczniku chłopaków tutaj praktycznie nie ma, więc zmienia się to wszystko z każdą edycją tego turnieju - powiedział Radiu SUD piłkarz Piasta Gliwice Patryk Tuszyński, który grał w pierwszej powstałej drużynie Marcinków - roczniku 89.

Na turnieju na chwilę pojawił się także Rafał Kurzawa, zawodnik francuskiego Amiens S.C. oraz Paweł Baraniak z III-ligowego RKS Radomsko. Pierwszoplanową postacią swojego rocznika na parkiecie był natomiast Mateusz Stempin, zawodnik III-ligowej Ślęzy Wrocław. Sporo autografów rozdał młodym kibicom Fabian Piasecki. - Ostatnio dwa lata temu udało nam się spotkać, rok temu turnieju nie było, ale pewnie różne sprawy miały na to wpływ, ale zawsze fajnie przyjechać na święta i spotkać się z kolegami - powiedział piłkarz I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.

Korzystniejszy bilans bramkowy zdecydował o końcowym triumfie drużyny rocznika 2001 nad swoimi starszymi kolegami z rocznika 2003. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Gawlika. Najlepszym strzelcem został Dawid Rachel, a najlepszym bramkarzem Jakub Pieprzyk.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl