TENIS STOŁOWY: Nasi na podium Grand Prix Sycowa
16 marca 2025, 13:50
Imieniny:Izabeli, Henryka, Oktawii
Teraz
Jutro
Victoria Ostrzeszów triumfowała w XX Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Ostrzeszowskiego. Jego finał z udziałem pięciu drużyn rozegrano w Czajkowie, a więc na terenie poprzedniego zwycięzcy rozgrywek. Poza gospodarzami, którzy mieli zapewniony udział w rywalizacji, do walki przystąpiły też cztery zespołu wyłonione podczas eliminacji odbywających się przed tygodniem. Już w swoim pierwszym meczu Victoria potwierdziła swoje wysokie aspiracje, pokonując obrońców trofeum 4:2. W kolejnych grach ostrzeszowianie zwyciężali 2:1 z LZS Siedlików i aż 5:1 z LZS Doruchów. Przy takim dorobku punktowym i bramkowym, a także biorąc pod uwagę wyniki uzyskiwane przez rywali, do triumfu w całym turnieju wystarczał Victorii remis z KS Rogaszyce. Tak też się stało. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, co oznaczało, że Puchar Starosty pojedzie do Ostrzeszowa.
- Ta wygrana dużo dla nas znaczy - nie kryje Franciszek Mak ze zwycięskiej ekipy. - Przede wszystkim mamy satysfakcję z wygranej. W zeszłym roku niestety nie udało się wygrać, natomiast teraz wracamy do Ostrzeszowa z pucharem i z tego się bardzo cieszymy.
Drugie miejsce w turnieju zajęli piłkarze z Rogaszyc, trzecie – LZS Czajków, czwarte – LZS Siedlików, a piąte – LZS Doruchów. Z poziomu rozgrywek zadowolony był fundator pucharu, starosta Lech Janicki.
- Cieszę się, że ten turniej ma już swoją markę – podkreślił. - Zawodnicy wkładają w grę maksimum energii i umiejętności. Myślę, że poziom jest bardzo dobry. Dobrze, że raz w roku spotykamy się na takim turnieju halowym. To się przydaje przed wiosennymi rozgrywkami.
Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Kacper Obsadny z Victorii Ostrzeszów. Za najlepszego zawodnika uznano Emila Klińskiego z LZS Czajków, a Dawid Karnasiewicz z KS Rogaszyce to najlepszy bramkarz.
16:01
13 marca
TENIS STOŁOWY: Nasi na podium Grand Prix Sycowa
14:41
11 marca
TENIS STOŁOWY: Turniej o Puchar Prezesa KTS Sokół Rychtal
11:34
11 marca
LEKKOATLETYKA: Najlepsi zawodnicy LKS „Orkan” Ostrzeszów nagrodzeni
20:49
9 marca
PIŁKA NOŻNA: Kolejka ligowa 8/9 marca
18:23
9 marca
PIŁKA RĘCZNA: SPR Kępno - SMS ZPRP II Kalisz 29:19 (16:9)