26 września 2020, 13:38

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: XXIII Memoriał Teodora Anioły

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team. W turnieju seniorów zagrali piłkarze Orła Mroczeń.

W sobotę, 23 lipca w turnieju seniorów rywalizowały cztery ekipy, a wszystkie mecze trwały 2x20 minut. Najpierw odbyły się dwa mecze półfinałowe. Centra pokonała 3:1 Raszkowiankę Raszków, a Orzeł Mroczeń okazał się lepszy (wygrał 2:0) od Ostrovii Ostrów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Ostrovia wystąpiła z drużyną rezerw, bo pierwszy zespół grał tego samego dnia mecz sparingowy. Wielki finał był popisem Centry, która pokonała wysoko Orła Mroczeń 4:0. Trzecią lokatę wywalczył zespół z Raszkowa, który ograł Ostrovię 4:2.

Po głównym turnieju seniorów, rozegrano na boisku pełnowymiarowym w Szczurach turniej drużyn niezrzeszonych. Tutaj w gronie czterech zespołów zespół z Łąkocin wywalczył 7 punktów i zasłużenie triumfował. Drugą lokatę zajęli gracze ze Szczur, a na kolejnych lokatach uplasowały się ekipy z Wysocka Wielkiego oraz Daniszyna.

Z kolei na małym boisku swoje umiejętności zaprezentowali „starsi” piłkarze (gracze powyżej 35 roku). Tutaj po raz piąty z rzędu wygrał zespół Andrzeja Kryjoma, czyli T@AK Team. Kolejne lokaty zajęły drużyny: Old-Boys Team, Pasaż Strzelecki oraz Huragan Szczury. - Od wielu lat prowadzona przeze mnie drużyna uczestniczy w tym turnieju. Jestem zadowolony ze zwycięstwa, a była to dla nas już piąta pod rząd wygrana. Za rok z pewnością też będzie grać w tych zawodach - powiedział Andrzej Kryjom.

W niedzielę, 24 lipca, miał odbyć się turniej juniorów. Niestety ku zaskoczeniu organizatorów i kibiców na zawody przyjechały ostatecznie tylko dwa zespoły z Ostrowa. Tym samym postanowiono rozegrać jeden mecz, który trwał 80 minut. W nim to prowadzona przez Michała Giecza Ostrovia Ostrów pokonała Centrę Ostrów 6:0. Aż cztery razy na listę strzelców wpisał się Maciej Mikulski, a jedno celne trafienie zaliczyli: Mikołaj Lewandowski oraz Miłosz Lewek. - Po raz pierwszy w naszej ponad 20-letniej historii turnieju zdarzyło się, że w turnieju juniorów wystąpiły tylko dwa zespoły. Mam żal do kilku drużyn, o to, że pomimo wcześniejszych zapewnień, nie pojawiły się one w Szczurach. Będziemy teraz musieli na spokojnie pomyśleć, czy jest dalszy sens organizacji turnieju dla drużyn juniorskich - powiedział Mieczysław Knychała, prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka.

Sobotnio-niedzielne piłkarskie zmagania obserwowała Nina Patalon (trener kadry narodowej kobiet do lat 18) oraz Damian Łukasik (były reprezentant Polski i były gracz Lecha Poznań).

(van)

Zwycięzcy Memoriału Teodora Anioły wśród seniorów:
1994 – Barycz Janków Przygodzki
1995 – Piast Czekanów
1996 – Błyskawica Szczurawice
1997 – Centra Ostrów
1998 – Ostrovia Ostrów
1999 – Astra Krotoszyn
2000 – Barycz Janków Przygodzki
2001 – Ostrovia Ostrów
2002 – Rolbud Pleszew
2003 – Odolanovia Odolanów
2004 – Doktór Czarnylas
2005 – Doktór Czarnylas
2006 – Doktór Czarnylas
2007 – Lech Poznań
2008 – Sokoły Droszew
2009 – Centra Ostrów
2010 – LKS Gołuchów
2011 – Ostrovia Ostrów
2012 – Centra Ostrów
2013 – Centra Ostrów
2014 – Centra Ostrów
2015 – Ostrovia Ostrów
2016 – Centra Ostrów

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl