25 stycznia 2021, 08:52

Teraz

-1°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: APR Świdnica - SPR Kępno 19:31

Zawodniczki SPR Kępno pokonały APR Świdnicę 31:19 (16:10) w 8 kolejce spotkań II ligi. Dzięki tej wygranej kępnianki awansowały na 2. miejsce w tabeli.

Kępnianki od początku meczu zaczęły odskakiwać Świdnicy. Po kwadransie gry, wyszły na 6-bramkową różnicę, którą z upływem każdej minuty sukcesywnie powiększały. W drugiej odsłonie praktycznie podopieczne trenera Grzegorz Markiewicza zdeklasowały swoje przeciwniczki. - Byliśmy pełni optymizmu przed tym spotkaniem, ale przestrzegaliśmy dziewczyny, że nie wolno nikogo lekceważyć. Musimy być koncentracja przez cały mecz, aby nie doszło do jakieś wpadki. Chcieliśmy odjechać szybko z wynikiem przeciwnikowi i to się udało - mówił Radiu SUD trener SPR.

Kępnianki awansowały na pozycję wicelidera II ligi i do prowadzących Krapkowic tracą 3 pkt, jednak mając jeden mecz więcej rozegrany od czołowych drużyn. W najbliższą niedzielę (20.12) na własnym parkiecie zagrają ostatnie spotkanie I rundy. Przeciwnikiem będzie Bukowsko-Dopiewski KPR. Wygrana umocni dziewczęta z Kępna na 2 miejscu w tabeli. W razie porażki prawdopodobnie zakończą rundę na 4.pozycji.

Bramki dla SPR Kępno zdobyły: Paulina Skowrońska (6), Vanessa Gajewska (5), Ewa Nowicka (5), Martyna Orzechowska (4), Julia Kukuła (4), Agata Staniszewska (3), Andżelika Zimoch (2), Weronika Kukotko (1), Maja Bentkowska (1).

foto: Przemek Zimoch

Autor: