17 kwietnia 2024, 09:01

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Brązowe medale dla kępnianek

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 z Kępna brązowymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej. Turniej finałowy przez dwa dni rozgrywany był w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie.

Trzecie miejsce w Wielkopolsce to olbrzymi sukces zespołu SP nr 3 z Kępna, chociaż nie wiele brakowało, aby nasze dziewczęta zagrały o złoto. W półfinale dzielnie walczyły z faworyzowaną drużyną SP12 Gniezno. Kępnianki przegrały niestety 6:9. Wcześniej w grach eliminacyjnych uległy SP Buk 4:12, zremisowały z SP 46 Poznań 7:7 i ograły SP 2 Piła 16:5. W starciu o III miejsce reprezentantki SP 3 Kępno ograły swoje rówieśniczki z SP13 Leszno 11:7. - To były najlepsze zespoły w województwie, więc poziom jest już bardzo duży - mówiła trener SP 3 Ewa Nowickiej. Sukces kępińskiej „trójki” nabiera jeszcze większego znaczenia, bowiem dziewczęta, które przyjechały na turniej, w większości grają w klubach. - Przynajmniej trzy reprezentacje szkół, które tutaj są, w takich samych składach trenują zarówno w szkole jak i klubie. Tylko Polonia Kępno była podzielona na dwie szkoły - dodała trener Nowicka. Mistrzostwo zdobyło Gniezno, a srebrne medale Buk.

Drugi zespół z Kępna - SP 1 otrzymał, jako gospodarz od organizatorów tzw. „dziką kartę” na udział w turnieju. Reprezentantki tej szkoły nie zdołały awansować z grupy, zajmując trzecie miejsce. Piłkarki ręczne trenera Artura Schumachera przegrały z SP 12 Gniezno 6:16, SP 13 Leszno 5:7 i ograły SP Konin 6:4. Warto wspomnieć, że Alicja Kaleta z SP 3 została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Wielkopolski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl