Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Dobre występy dziewcząt z Polonii

Piłkarki ręczne Polonii Kępno zajęły II miejsce podczas turnieju „Karczew Cup 2019”. Dobrze wypadły także w turniejach ligowych.
Podczas czterodniowej rywalizacji w Karczewie, dziewczęta trenera Macieja Nowickiego decydujący o końcowym triumfie mecz z Gnieznem przegrały rzutami karnymi. Spotkanie w normalnym wymiarze czasowym zakończyło się remisem.

Turniej w kategorii „dzieci” był bardzo mocno obsadzony. Kępnianki w klasyfikacji końcowej wyprzedziły zespoły z Płocka, Warszawy, Radzymina, Karczewa, Łodzi i Koszalina. Dodatkowo najlepszą zawodniczka turnieju została Vanessa Mączka, a Wiktoria Mikołowska miała największe powody do radości, bo została wylosowana z grona 180 zawodniczek, która z turnieju wróciła z pięknym rowerem.

- Podczas turnieju mogłem sprawdzić wszystkie dziewczyny, które mają spory potencjał. Mam nadzieję, że w przyszłości pokażą się na wyższym szczeblu, a póki co uczymy się i zbieramy doświadczenie - powiedział Radiu SUD trener Maciej Nowicki.

W rozgrywkach ligi wielkopolskiej nasze dziewczęta prowadzą w swojej grupie. Podczas ostatniego turnieju w Lesznie Polonia zremisowała z Panterami Dopiewo 9:9 (porażka w karnych) i pokonała Polonię Leszno 9:5.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl