23 kwietnia 2024, 17:30

10°

PIŁKA RĘCZNA: Dwie kępińskie szkoły w finale wojewódzkim

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Kępna wygrała Finał Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Druga z naszych drużyn - SP nr 1 zajęła 3 miejsce. Kępnianki awansowały do Mistrzostw Wielkopolski!

Finałowy turniej rejonu kaliskiego rozegrano w Koźminie Wielkopolskim. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w eliminacjach grupowych ograła SP 18 Kalisz 10:2 i SP Kraszewice 8:1. W rundzie finałowej doszło do pojedynku dwóch kępińskich szkół. Jedną bramką lepsza okazała się „trójka”, wygrywając 8:7. W drugim pojedynki zawodniczki trener Ewy Nowickiej ograły SP Rozdrażew 7:5 i zwyciężyły w całym turnieju. - Bardzo się cieszę z wygranej, bo jest to mój debiut takiej roli. Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody. Były najlepsze z wszystkich dziewięciu zespołów. Cieszy mnie ich postawa i walka na boisku - powiedziała trener Nowicka. Julię Olejnik z SP nr 3 wybrano najlepszą bramkarką turnieju. Warto wspomnieć, że „zieloną kartę” do finału wojewódzkiego oprócz „trójki” otrzymała także reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1, bowiem będzie organizatorem Mistrzostw Wielkopolski, które w Kępnie odbędą się w dniach 28-29 marca.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl