29 marca 2024, 06:48

PIŁKA RĘCZNA: Energa Politechnika Koszalin - Polonia Kępno 26:28

Wielką niespodziankę sprawiły piłkarki ręczne Polonii Kępno. W niedzielne przedpołudnie ograły w Koszalinie faworyzowaną Energę Politechnikę 28:26! To największa sensacja weekendowych spotkań w II lidze!

Kępnianki bardzo źle rozpoczęły mecz. Po siedmiu minutach przegrywały 0:5. Sukcesywnie jednak odrabiały stratę i w 22 minucie doprowadziły do remisu 9:9. Emocje towarzyszyły spotkaniu do ostatnich chwil. Zawodniczki trenera Grzegorza Markiewicza grały znakomite zawody. - Zagraliśmy koncertowo w obronie i to było kluczem do sukcesu - mówił po spotkaniu trener Polonii. - Przed nami ostatni mecz przed własną publicznością i będziemy starali się podtrzymać dobrą passę - dodał.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Angelika Walczak (13). Punktowały także inne dziewczęta. Po cztery oczka uzbierały: Katarzyna Fras, Agata Staniszewska i Weronika Kukotko. Dwie bramki rzuciła Paulina Skowrońska a jedną Julia Kukuła.

W innych spotkaniach 15 kolejki II ligi: KPR Kobierzyce II pokonały Lidera Świebodzin 32:28, KS AZS AWF Handball 28 Wrocław ograł Spartę Gubin 47:30, MKS Zagłebie II Lubin pokonały Victorię Świebodzice 33:25. Mecz UKS Morski Sianów – UKS Pantery Dopiewo rozegrany zostanie 7 kwietnia.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl