26 września 2020, 12:58

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Ewa Nowicka Mistrzynią Polski!

Ewa Nowicka została wraz ze swoją drużyną Klubowym Mistrzem Polski!. W turnieju plażowej piłki ręcznej, który odbył się w Gdańsku, kępnianka triumfowała w barwach drużyny - „BHT Byczki” Kowalewo Pomorskie. Nasza zawodniczka na zawody pojechał prosto z Mistrzostw Świata, które rozgrywane były na Węgrzech.

W klasyfikacji końcowej zespół Ewy Nowickiej wyprzedził „BHT GRU Juko” Piotrków Trybunalski. Brązowe medale zdobyły dziewczęta „Warszawa Skład”. W barwach drużyny z Kowalewa Pomorskiego grają także inne dziewczęta, które występowały niegdyś w barwach Polonii Kępno - Magdalena Słota i Alina Struzik. Plażowa odmiana piłki ręcznej bardzo różni się od tej znanej z parkietów. Zawodniczki spotykają się kilka razy w roku na konsultacjach i przystępują od razu do rywalizacji w MP.

- Spotykamy się każdego roku żeby zagrać w Mistrzostwach Polski. Tym razem zagrałyśmy w barwach Kowalewa Pomorskiego i czwarty raz udało nam się zdobyć tytuł najlepszej drużyny w Polsce - powiedziała Radiu SUD Ewa Nowicka. W turnieju finałowym występuje osiem drużyn zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Wśród panów od kilku lat prym wiedzie zespół BHT „Auto Forum Petra” Płock. Srebrne medale wywalczyła drużyna „BHT GRU” Piotrków Trybunalski, a brązowe „BHT Fundacja Akademia Sportu” Gdańsk.

Ewa Nowicka kilka dni wcześniej występowała w Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata. Nasze zawodniczki zajęły dziesiąte miejsce w turnieju rozgrywanym w Budapeszcie. W meczu o dziewiątą lokatę, który rozgrywany był w ulewnym deszczu, Biało-czerwone przegrały 1:2 z zespołem Tajlandii. - Jest to wynik na pewno poniżej naszych marzeń, bowiem liczyłyśmy na wiele więcej. Jeden mecz zadecydował, że nie weszłyśmy do najlepszej szóstki i niestety zeszło z nas powietrze, dlatego w meczach o niższe lokaty już nie najlepiej to wyglądało - przyznała Nowicka.

W MŚ triumfowały Hiszpanki, które w finale pokonały 2:1 broniące tytułu Brazylijki. W finale rywalizacji mężczyzn pewne zwycięstwo 2:0 nad Brazylijczykami odnieśli Chorwaci. Nasza zawodniczka ogłosiła zakończenie kariery na parkietach, ale zamierza grać jeszcze w plażowej odmianie tej dyscypliny. Dlatego być może reprezentować będzie Polskę podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się we Wrocławiu. - Jeśli trenerzy będą mnie nada widzieli w kadrze, to bardzo chętnie będę w tej drużynie grała - dodała Ewa Nowicka, która ostatnio występowała na parkietach Superligi w barwach drużyny KPR Jelenia Góra.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl