17 kwietnia 2024, 08:45

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: II liga: APR Gladiator Oborniki - SPR Kępno 15:24 (6:9)

trener Maciej Nowicki

Zawodniczki SPR Kępno pokonały Gladiatora Oborniki 24:15 w spotkaniu o 7 kolejki rozgrywek II ligi kobiet. Nasze dziewczęta pozostają zdecydowanym liderem rozgrywek! 


Jesienią w Kępnie byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego meczu, zakończonego remisem 27:27. Wówczas jednak z dwóch punktów cieszyły się rywalki, bowiem skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Biało-niebieskie udanie zrewanżowały się przeciwniczkom za tamten mecz. W niedzielę wygrały 24:15. - To było ciężkie spotkanie. Od początku wynik oscylował wokół remisu z lekkim wskazaniem na nas - mówi Radiu SUD Maciej Nowicki, trener SPR.  Długo nie potrafiliśmy odskoczyć na różnicę kilku bramek aby ułatwić sobie grę. O ile dobrze funkcjonowała obrona, o tyle w ataku skuteczność zawodziła. Z całkiem niezłych pozycji nie potrafiliśmy zdobyć bramki. W drugiej połowie tez była walka o każdą piłkę. O wyniku zdecydowała ilość zmian jaką przeprowadziliśmy, bo zespół nie stracił na jakości a kondycyjnie wyglądaliśmy bardzo dobrze - dodał trener SPR.


Kępnianki są na dobrej drodze do wygrania całych rozgrywek. W następnej kolejce zagrają z MKS Silesia Świebodzice (niedziela, 3.03. g. 17:00 w Bralinie).


Bramki dla SPR: Paulina Skowrońska (4), Kinga Wróbel (4), Paulina Kalarus (3), Aleksandra Janiak (3), Andżelika Zimoch (3), Karolina Trepner (2), Wiktoria Wąsala (2), Oliwia Sobczak (2), Maja Piątek (1)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl