17 kwietnia 2024, 08:47

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: II liga: Orlik Kcynia - SPR Kępno 22:34 (8:16)

Znakomicie rozpoczęły rundę rewanżową na parkietach II ligi zawodniczki SPR Kępno. W sobotę pokonały 34:22 (16:8) Orlika Kcynię. Wynik pojedynku ostatniej drużyny ligowej stawki z liderem tylko dwukrotnie był bliski remisu. Pierwszy raz gdy sędzia rozpoczął spotkanie, a drugi w 8 minucie (2:2) później z każdą upływającą minutą kępnianki powiększały przewagę, której nie oddały już do końcowej syreny. Trzeba przyznać, że wygrana w meczu wyjazdowym różnicą 12 bramek może napawać optymizmem przed kolejnymi meczami. Warto pamiętać, że gospodynie przed tygodniem przegrały z Zieloną Górą tylko dwoma bramkami, a zespół z Kępna zagrał w sobotę w okrojonym składzie.


- Wracamy do Kępna szczęśliwi z 3 pkt. Trochę przed meczem miałem obaw, bo mamy sporo kontuzji i chorób w zespole. W tygodniu poprzedzający mecz, mieliśmy problem z dostępnością do hali (turniej badmintona). Trening był trochę zaburzony. Cieszy postawa dziewczyn na boisku i przygotowujemy się bardzo mocno do kolejnych spotkań - mówił po spotkaniu Radiu SUD Maciej Nowicki, trener SPR.


Bramki dla SPR: Oliwia Sobczak (10), Paulina Skowrońska (9), Vanessa Mączka (4), Wiktoria Wąsala (3), Karolina Trepner (3), Paulina Kalarus (2), Kinga Wróbel (2), Andżelika Zimoch (1). 


 


foto: spr kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl