17 czerwca 2019, 03:01

Teraz

12°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: II Noworoczny Festyn Mini Piłki Ręcznej w Kielcach

Akademia Handballu Kępno uczestniczyła w II Noworocznym Festynie Mini Piłki Ręcznej w Kielcach. Impreza odbyła się w Hali Politechniki Świętokrzyskiej. Było pierwsze tak duże wydarzenie dla młodych sportowców z Kępna. Wzięło w nim udział ponad 170 osób z 4 województw.

Nie były to typowe mecze szczypiorniaka. Dzieci miały do dyspozycji kilka boisk do gry, tory przeszkód, a także ćwiczenia umysłowe, bo w zajęciach liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. - To była dla nas świetna zabawa, rywalizacja i chęć współzawodnictwa dla tych młodych sportowców. Będziemy organizować podobną imprezę także na własnych obiektach - powiedział Radiu SUD trener Grzegorz Markiewicz z Akademii Handballu Kępno.

- Zapraszam wszystkich na zajęcia. Zapisy trwają przez cały rok i w każdej chwili można dołączyć do grup do grup. 6-7 latki trenują w poniedziałki i środy w SP nr 1 (17:00). Grupa 9-12 lat pracuje w każdy wtorek (16:45) i piątek (15:45) w hali Widowiskowo-Sportowej, a w czwartek w hali ZSP nr 2 najstarsza grupa 13-15 lat (18:30) - dodał trener Markiewicz.

zdjęcia przekazane redakcji: trener II Polonii Kępno Marcin Kalarus

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl